توپ پُر رئیس جمهور در جلسه دولت؛ روحانی دوست و دشمن را از دم تیغ گذراند/ روحانی برای آمریکا خط و نشان کشید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت از شایعه‌سازی دشمنان پیرامون وقف قله دماوند و فروش جزایر کشور و نقد برخی دوستان و اظهار نظر های متفاوت در خصوص برگزاری مراسم عزاداری محرم به شدت انتقاد کرد. روحانی از دست و پا زدن های دلالان کاخ سفید برای تعویق تمدید تحریم تسلیحاتی هم گفت و به تعرض هوایی جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی معترض شد.

مهمترین بخش اظهارات حسن روحانی به شرح زیر است:
* زندگی مردم در حداقل ضرورتشان به خوبی اداره شده‌ است.
* دشمن در زمینه اقتصادی موفق نبود و نتوانست ما را زمین بزند البته مشکلاتی برای ما ایجاد کرد که باید دست به دست هم دهیم تاآنها را حل کنیم.
* بخشی از این مشکلات قابل حل است، با نظارت دقیق از تولید تا مصرف نهایی، از سفارش تا ثبت سفارش تا تخصیص و تامین ارز و سفارش دادن به کشور مورد نظر و تا زمانی که کالا وارد بندر و ترخیص می شود و به انبارها می رسد. باید همچون سایه این روند را دنبال کنیم.
* با سامانه الکترونیکی این روند را هر جا هست می توانیم همچون سایه در کنارش باشیم.
* رشد ۶۳ درصدی صادرات ایران به کشورهای اوراسیا.
* علیرغم تحریم و کارشکنی های دشمن، شاهد رشد تولید در صنایع مهم کشور هستیم.
* در تمام صنایع مهم ، تولید افزایش پیدا کرده است، وقتی تولیدات و صادرات رو به افزایش است یعنی دشمن نتوانسته کارخانه های ما را تعطیل کند.
* طبق گزارش بانک مرکزی صادرکنندگان در ۱۰ روز گذشته ۲/۵ میلیارد دلار ارز عرضه کرده‌اند.
* دشمن قصد داشت در کشور تفرقه و اختلاف ایجاد کند.
* بیانات رهبری و سخنان ایشان برای هر سه قوه نقش بسیار اساسی داشت.

توضیحات رئیس جمهور درباره شایعات مطرح شده پیرامون وقف قله دماوند و فروش جزایر کشور
* این چه بازی هست که باعث نگرانی مردم شده است.
* اگر به این راحتی است که همه اقیانوس های عالم را وقف می کردیم! من از شایعه سازی تعجب نمیکنم عجیب وجود گوش شنواست.

عزاداری محرم تعطیل نمی‌شود
* عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) بیش از همه واجب شرعی را رعایت می‌کنند.
* همه جا دین و مراسم هست و مقید به چارچوب‌های بهداشتی انجام می‌شود.
* اگر می‌گوییم روزهای عزا به جای ۲۰ روز ۳ روز باشد، باید انجام شود.
* ما نه به کسانی که می‌خواهند عزاداری نباشد، اجازه چنین کاری می‌دهیم ونه به کسانی که می‌خواهند عزاداری را طوری جلوه دهند که عامل بیماری شود چنین اجازه‌ای می‌دهیم.

درخواست مجازات برای کسانی که سلامت دیگران را به خطر می‌اندازند
* من به وزارت کشور و وزارت بهداشت گفته‌ام که اگر کسی وارد اداره‌ای شد و پروتکل‌ها را اجرا نکرد، به او خدمات داده نشود.
* می‌توانیم بالاتر از این هم عمل کنیم و در جامعه هم اگر کسی میخواهد سلامت دیگران را به خطر بیندازد، مجازات تعیین کنیم.


تقلای آمریکایی ها برای تحریم تسلیحاتی ایران
* دلالان کاخ سفید به دنبال تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران هستند. 
* اگر این اقدام انجام بگیرد ایران پاسخ قاطعی خواهد داد.


واکنش روحانی به راهزنی هوایی آمریکا
* اقدام اخیر آمریکا مصداق بارز تروریسم هوایی است.
* کسی که جنگنده می‌فرستد کنار یک هواپیمای مسافر‌بری، کار تروریسم هوایی انجام داده است.
* ایکائو و شورای امنیت باید با او برخورد بکند.

مشروح اظهارات رئیس جمهور به نقل از ایسنا را در ادامه بخوانید:
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه هیئت دولت گفت: صبح امروز وزیر بهداشت نامه‌ای فرستاده و خواسته در روز عید قربان که برادران اهل تسنن مراسم مفصل‌تری را برگزار می‌کنند پروتکل‌ها را رعایت کنند تا بیماری بیشتر نشود.

وی افزود: این ایام ایامی است که برابر توطئه های بدخواهان قویتر می‌شویم. آنان می‌خواستند اقتصاد ما را به هم بریزند تا نتواند کار خود را ادامه دهد و فکر می‌کردند ظرف چند ماه می‌توانند این کار را انجام دهند و تورم سه رقمی در کشور ایجاد کنند.

روحانی تاکید کرد: امروز کالاهای مورد نیاز مردم در اختیار آنان است و وفور وجود دارد اما در کنار آن باید اقداماتی برای قیمت‌گذاری بهتر انجام دهیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه تولیدکنندکان کارهای بزرگی در این مدت انجام دادند، گفت: در تمام صنایع مهم ما از فولاد تا آلومینیوم بیشتر کار و تولید می‌کنند و ما فولاد و مس بیشتری نسبت به گذشته صادر می‌کنیم و وزن صادرات ما بالاتر رفته است.

وی افزود: از اول قرارداد اقتصادی ما با اوراسیا تا امروز ۶۳ درصد به این میزان صادرات افزوده شده است و این در حالی است که ما کرونا را داشتیم و مرزها مثل قدیم باز نبود.

روحانی با بیان اینکه مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم قابل حل است، تصریح کرد: با نظارت دقیق از تولید تا مصرف از سفارش تا تأمین ارز تا روزی که کالا با کشتی می آید و در بندر ترخیص می‌شود، اگر مثل سایه این روند را دنبال کنیم که با سامانه الکترونیک این انجام شدنی است، آن وقت برخی اشکالات قابل حل است هرچند ممکن است برخی به این راحتی قابل حل نباشد.

رییس جمهوری اظهار کرد: در هفت سال گذشته زنجیره تولید فولاد ما نسبت به کل تاریخ، هفت برابر شده است این کار بزرگی است که نشان از توانمندی ما دارد. در پتروشیمی هم تولید در این هفت سال نسبت به گذشته نزدیک به دو برابر شده است.

وی افزود: در ده روز گذشته صادرکنندگان خوب ما ۲/۵ میلیارد دلار ارز  اوری داشتند که آن را به درستی برمی‌گردانند و در سامانه نیما قرار می‌دهند و به نیاز کشور کمک می کنند هرچند اقلیتی هم هستند که تخلف می‌کنند و باید با آنان هم برخورد کرد که وزارت صمت و دادگستری وظیفه سنگینی را برای اجرا و عملیاتی کردن نظارت بر بازار به عهده دارند.

روحانی تاکید کرد: یکی دیگر از چیزهایی که دشمنان به آن امیدوار شده بودند، اختلاف میان قوا بود که البته با سخنان رهبری و دستور ایشان که هیچ یک از قوا نباید دنبال حاشیه باشند این امید هم از دست آنان گرفته شد و تقریباً از آن گذشتیم.

وی ادامه داد: راه سوم دشمن شایعه سازی است. می.گویند کوه‌های ما را فروخته‌اند، بعد روز دیگر می‌گویند نه وقف شده است بعد می‌گویند جنگلها فروخته شده است و بعد می‌گویند نه وقف شده است. این چه حرفی است؟ مگر می‌شود زمین خدا و مرتع و اقیانوس و دریا و کوه و جنگل که جزو انفال است، وقف کرد؟ مگر مال کسی است که وقف کند؟

روحانی تصریح کرد: گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفت. من از شایعه سازی دشمنان تعجب نمی‌کنم از این تعجب می‌کنم که چطور گوش شنوایی برای این سخنان وجود دارد.

رییس جمهوری گفت: جلوی این شایعات و حرف های ناروا که گاهی برخی دوستان هم این حرف ها را نمی شوند و درست نقل و نقد نمی کنند را باید گرفت. همه جا دین و مراسم هست و مقید به چارچوب های بهداشتی انجام می‌شود. اگر می‌گوییم روزهای عزا به جای ۲۰ روز ۳ روز باشد باید انجام شود، اگر به جای ۷ ساعت ۳ ساعت شود، باید چنین باشد. همه این پروتکل‌ها مشخص است. عدم تجمع مشخص است و ما نه به کسانی که می‌خواهند عزاداری نباشد، اجازه چنین کاری می‌دهیم ونه به کسانی که می‌خواهند عزاداری را طوری جلوه دهند که عامل بیماری شود چنین اجازه‌ای می دهیم.

روحانی تصریح کرد: من به وزارت کشور و وزارت بهداشت گفته‌ام که اگر کسی وارد اداره‌ای شد و پروتکل‌ها را اجرا نکرد، به او خدمات داده نشود و می‌توانیم بالاتر از این هم عمل کنیم و در جامعه هم اگر کسی می.خواهد سلامت دیگران را به خطر بیندازد، مجازات تعیین کنیم.

روحانی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: دشمنان در مجامع بین‌المللی هم صبح تا شب مثل دلال از کاخ سفید راه افتاده اند و با این و آن تلفنی حرف می زنند که این ماجرای پایان تحریم تسلیحاتی ایران را عقب بیندازند که تاکنون هیچ هم موفق نشده اند.

One thought on “توپ پُر رئیس جمهور در جلسه دولت؛ روحانی دوست و دشمن را از دم تیغ گذراند/ روحانی برای آمریکا خط و نشان کشید

  • مرداد ۸, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۱۳ ب٫ظ
    Permalink

    کار مملکت به کجا رسیده رییس جمهور حکومت بجای توضیح برنامه های توسعه کشور منت سر ملت میگذارند که خورد و خوراک شما فت و فراوان حالا قیمت بخوره تو سرتون چون بیشتر از این لیاقت ندارید والا بایست او در مورد کاهش تورم کاهش بیکاری و افزایش درامد و رفاه عمومی صحبت کنه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.