تکذیب سخنان اسماعیل دوستی درباره نظر انتخاباتی مهدی کروبی / محمدتقی کروبی: مواضع آقای کروبی به صورت مکتوب یا از طریق خانواده بیان می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، «خبرگزاری ایلنا» روز گذشته یازدهم شهریور ۱۳۹۹ از دیدار «مهدی کروبی»، با برخی اعضای «مجمع روحانیون مبارز» خبر داد.

این خبر به نقل از «محمدحسین کروبی»، یکی از فرزندان مهدی کروبی، منتشر شده بود. او گفته بود: «در زمینه حصر پدرش گشایش‌هایی صورت گرفته است.»

«محمدتقی کروبی»، فرزند دیگر مهدی کروبی، درباره گشایش‌های اخیر در حصر مهدی کروبی و جزییات دیدار اخیر پدرش گفت‌و‌گو کرده است.

محمدتقی کروبی می‌گوید که، مدتی پیش محدودیت‌های حصر بازگشت و ماهواره نیز از خانه آنان برداشته شد. اینک بار دیگر همان گشایش‌های سابق بازگشته‌اند؛ گشایش‌هایی که از اواخر سال ۱۳۹۷ آغاز شدند و به محصورین اجازه داده شد که با برخی از شخصیت‌های سیاسی و اعضای خانواده خود دیدار کنند و پس از آن نیز اجازه داده شد که ماهواره داشته باشند و چند کانال خبری را تماشا کنند. مهدی کروبی از این فرصت استفاده کرد، اما میرحسین موسوی تنها با اعضای خانواده خود، از جمله برادرش دیدار کرده و با هیچ شخصیت سیاسی دیدار نکرده است.

او همچنین می‌گوید که قبل از حضور کروبی در خانه «قدرت‌الله علیخانی»، در روز عاشورا «اسماعیل دوستی» و «محمدرضا عباسی‌فر» به همراه مسئول امنیتی حصر و یک مداح به خانه کروبی رفته‌اند و در آن‌جا مراسم مداحی برگزار شده است.

اسماعیل دوستی درباره این دیدار گفته است: «آقای کروبی تأکید مؤکد داشتند که انتخابات ۱۴۰۰ پرشور برگزار شود. این حساسیت ایشان نسبت به انتخابات موضوع مهمی است. آقای کروبی در این خصوص گفت، انتخابات ریاست‌جمهوری با انتخابات مجلس متفاوت است، چون یک چهره جناحی انتخاب شود و مردم باید شرکت کنند.»

محمد تقی کروبی اما سخنان دوستی را درباره مواضع انتخاباتی پدرش رد کرد و برداشت شخصی اسماعیل دوستی دانست. او تاکید کرد که مواضع پدرش به صورت مکتوب یا از طریق خانواده بیان می‌شود.