جایزه آزادی بیان در اسپانیا به نسرین ستوده رسید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ مراسم جایزه سالانه Committed Optimists روز چهارشنبه در موزه رینا سوفیا در شهر مادرید اسپانیا برگزار شد. نسرین ستوده برنده “جایزه آزادی بیان” به دلیل زندانی بودن نتوانست در این مراسم شرکت کند؛ با این حال، وکیل اسپانیایی، کروز سانچز د لارا ، این جایزه را از طرف ستوده دریافت کرد.

او سخنان خود را با این جملات آغاز کرد: “دریافت جایزه به نمایندگی از همکارم، نسرین ستوده برای من یک افتخار و امتیاز است. اما برای تمدن ما یک فاجعه واقعی است که او شخصاً نمی‌تواند این کار را انجام دهد، فقط اوست که شایستگی دریافت این جایزه را دارد. از شما می‌خواهم که در پایان این مراسم چند دقیقه وقت بگذارید تا کمی بیشتر در مورد تاریخچه او بیاموزید تا بی‌عدالتی شما را بلرزاند و از بربریت آگاه شوید.”

به گفته برگزار کنندگان این جوایز، دریافت کنندگان آن، زنان، مردان و موسسات برجسته‌ای هستند که تلاش‌های شخصی و شغلی آنها بر نسل‌های جوان تأثیر گذاشته است.

کمیته داوران این جوایز اعلام کرد: خوشحال است که او را به خاطر ایستادگی‌اش برای حقوق زنان که با اختصاص دادن وقت و استعداد خود به این منظور، با کار و مبارزه، تأثیر مثبتی بر نسل‌های فردا گذاشته است به اتفاق آرا برای جایزه آزادی بیان برگزیده است.