جبهه اصلاحات؛ همچنان بی‌نامزد / استقبال ارگان جبهه پایداری از تصمیم دیشب جبهه اصلاحات

شنیده ها

حمایت از نامزدی عبدالناصر همتی در جلسه دیشب جبهه اصلاحات ایران رای لازم را کسب نکرد. از ۴۶عضو مجمع عمومی جبهه اصلاحات، ۲۳عضو به حمایت از همتی رای دادند؛ اما حدنصاب، دوسوم آرا (۳۱رای) بود.

این درحالی است که بخش قابل‌توجهی از نیروهای بدنه جریان اصلاحات در تهران و شهرستان‌ها، طی دو روز گذشته در حمایت از همتی فعال شده‌اند و در فضای مجازی هم، مطالبه تعیین موضع اصلاح‌طلبان بالا گرفته است.

علیرغم عدم حمایت جبهه اصلاحات، بهزاد نبوی (رئیس جبهه اصلاحات ایران) و محمد جواد ظریف دیروز در ویدئوهای جداگانه ای، از مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای و شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت کردند.

تاکنون، اصلاح‌طلبان شاخصی چون مهدی کروبی، غلامحسین کرباسچی، عطاءالله مهاجرانی، مراد ثقفی، حمیدرضا جلایی‌پور، حسین مرعشی و علی مطهری حمایت رسمی خود را از نامزدی همتی اعلام کرده‌اند.

استقبال ارگان جبهه پایداری از تصمیم دیشب جبهه اصلاحات

کانال “رجانیوز”، ارگان غیررسمی جبهه پایداری، در خبری با عنوان “اصلاح‌طلبان از کسی حمایت نمی‌کنند/ همتی حتی در حد رحم اجاره‌ای سال ۹۲ هم پذیرفته نشد”، نوشت:

پس از کش و قوس‌های فراوان درباره حمایت نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان از همتی یا مهرعلیزاده، خبرها حاکی است که جلسه امشب این تشکل نیز نتوانسته راه به جایی ببرد و اعضای این نهاد حاضر به حمایت از همتی نشده‌اند.