جزئیاتی تکان دهنده از فساد در هلال احمر

آنگونه که سخنگوی قوه قضاییه خبر داده، حکم پرونده فساد علی‌اصغر پیوندی‌ رییس سازمان هلال احمر و متهمان دیگر صادر شده و این حکم در مرحله تجدیدنظر خواهی است.

پیش از آنکه پیوندی بازداشت شود، بسیاری از نمایندگان از تخلفات او سخن گفته بودند. او حتی ممنوع الخروج شده بود اما دولت روحانی همچنان اصرار داشت او در راس سازمان هلال احمر حضور داشته باشد.

جالب آنکه پس از دستگیری پیوندی، دولت بی آنکه به خاطر تخلفات عدیده او و اصرار به ابقای پیوندی عذرخواهی کند، تنها به گفتن این جمله اکتفا کرد که «نمی‌دانستیم پیوندی ممنوع الخروج است.»

در آذرماه سال گذشته یک روز پس از کناره‌گیری پیوندی از ریاست جمعیت هلال احمر، این مدیر ارشد بازداشت شد تا با شکایت سازمان بازرسی کل کشور در دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران به پرونده تخلفات رسیدگی شود.

۱۲ سال حبس و انفصال دائم از خدمت علی اصغر پیوندی ریاست هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ودیگر همکارانش

علی اصغر پیوندی (رئیس اسبق) به جرم اختلاس ۱.۵ میلیاردی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دریافت ۶۸۰ میلیون کارانه غیرقانونی، تحصیل نامشروع ۴۰ هزار یورو از سازمان تدارکات هلال احمر و ۶۰ هزار درهم از بیمارستان هلال احمر در دوبی و تصرف غیرمجاز از وجوه هلال احمر به مجموعا ۱۲ سال حبس تعزیری، انفصال دائم از خدمات دولتی، ۷۴ ضربه شلاق تعزیری، استرداد اموال و پرداخت دو برابر مبلغ اختلاس محکوم شد.
رای دادگاه برای:
۱- علی اصغر پیوندی، رییس سابق هلال احمر و مدیران دوران وی
۲- دشتی خزانه دار
۳- روح الله فروزش، معاون حقوقی هلال احمر
۴- حسین علایی، مدیر کل حوزه ریاست
۵- علی اکبر پرواز، مدیر کل بودجه
۶- فاطمه کردستانی، مدیر کل اعتبارات
۷- داریوش سودی
۸- مهدی عبدوس
۹- علی نجات
۱۰- محمود رضا پیروی