جزئیات دادگاه تجدیدنظر لیلا حسین‌زاده، دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران، بازداشت شده در دی‌ماه ٩۶

پایگاه خبری / تحلیلی نگامجزئیات دادگاه تجدیدنظر لیلا حسین‌زاده، دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران، بازداشت شده در دی‌ماه ٩۶

وکیل یکی از دانشجویان بازداشت شده در سال ٩۶ درباره جلسه دوم دادگاه تجدیدنظر موکلش می‌گوید: رویکرد در جلسه اول حل مشکل بود و ما امیداور بودیم این رویه ادامه یابد، اما علائم آن، در جلسه دیروز دیده نشد.

امیدوارم این نشانه‌ها را ما درک نکرده باشیم و نیت همچنان همان باشد.صبح دیروز، جلسه دوم دادگاه تجدیدنظر لیلا حسین‌زاده، دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران، در شعبه ۳۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

امیر رئیسیان، وکیل وی درباره جزئیات جلسه امروز به خبرنگار ایرناپلاس می‌گوید: جلسه دادگاه چندان امیدوارکننده نبود.

باید منتظر بمانیم تا مشخص شود تصمیم قضات در این باره چیست.وی ادامه می‌دهد: ما امیدواریم روند رسیدگی به پرونده خانم حسین‌زاده و دیگر دانشجویان به‌گونه‌ای باشد که مشکل آن‌ها حل و به شیوه آکادمیک‌تری با آن‌ها برخورد و شرایط دانشگاهی نیز در نظر گرفته شود.ای

ن وکیل دادگستری همچنین تأکید می‌کند: در جلسه اول دادگاه، رویکرد، حل مشکل بود و ما نیز امیدوار بودیم این رویه در جلسه دوم نیز ادامه یابد، اما علائم آن، در جلسه دیروز دیده نشد.

امیدوارم این نشانه‌ها را ما درک نکرده باشیم و نیت همچنان همان باشد.

همزمان با اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶، گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران و برخی از دیگر دانشگاه‌ها بازداشت شدند.

این دانشجو نیز به اتهام اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس تعزیری و دو سال ممنوع‌الخروجی در دادگاه بدوی محکوم شده است.

گفتنی است احکام دانشجویان بازداشت شده در سال ۹۶، بار‌ها مورد انتقاد دانشجویان و مسئولان دانشگاه قرار گرفته است.