جفری : ترامپ از پیوند سیاسی بین نیروهای دموکراتیک سوریه و پ ک ک اطلاع دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماظهارات جیمز جفری نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه در کمیسیون امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا

جیمز جفری نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه طی سخنانی در نشست موسوم به ” جستجوی پیدایش راه حل به مسئله سوریه : استراتژی حکومت ترامپ ” در کمیسیون امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد : دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از عناصر تشکیل دهنده نیروهای دموکراتیک سوریه و پیوند سیاسی موجود بین این نیروها و سازمان تروریستی ” پ ک ک ” اطلاع دارد.

جفری ضمن اشاره به اینکه در زمینه تشکیل منطقه امن در شمال سوریه هنوز با ترکیه توافق حاصل نشده است گفت : مذاکرات در این زمینه ادامه دارد.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه چنین گفت : ترامپ رئیس جمهور آمریکا متوجه ساختار نیروهای دموکراتیک سوریه و پیوند سیاسی بین این نیروها و سازمان تروریستی ” پ ک ک ” می باشد. برای تشکیل منطقه امن با مقامات ترکیه و شرکای محلی خود همکاری می کنیم. هنوز به توافقی دست نیافتیم.

جیمز جفری تاکید کرد :تهدیدات متوجه ترکیه بعنوان کشوری که از جنگ داخلی در سوریه بیشترین آسیب را دیده است، هنوز هم به قوت خود باقی است. اگر سازمان تروریستی و تجزیه طلب ” پ ک ک ” در شمال شرقی سوریه و یا در منطقه ایی دیگر دست به حمله بزند، جریان مشابه کوه قندیل وقوع می یابد.