جلالی‌زاده: مجلس یازدهم نیازهای مردم را در اولویت قرار دهد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر نمایندگان مجلس یازدهم می‌خواهند مجلس را به جایگاه اصلی خود بازگردانند، باید در درجه اول به مطالبات مردم رسیدگی کرده، مردم و نیازهای آن‌ها را در اولویت قرار دهند.

جلال جلالی زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه کاهش آرای نمایندگان مجلس یازدهم موجب تضعیف حمایت و پشتیبانی مردم از آنها می شود، اظهار کرد: اما به هر حال انتخابات برگزارشده و این منتخبین راهی مجلس شده اند و باید به وعده هایی که به مردم داده اند و وظایف نمایندگی خود پایبند باشند.

وی ادامه داد: باید منتخبین بدانند که قانونگذاری و نظارت بر سایر نهادها وظیفه اصلی آنهاست. آنها باید قوانینی تصویب کنند که در راستای برآورده کردن مطالبات مردم باشد. منتخبین اگر پیام مشارکت کم مردم در انتخابات را به خوبی درک کرده و همچنین به وظایف خود خوب عمل کنند، حتما موفق می شوند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات و بحران های کشور، وظایف نمایندگان مجلس یازدهم را سخت کرده است، تصریح کرد: جامعه دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی، سیاست داخلی و خارجی ، اجتماعی و  فرهنگی بوده و وظیفه اصلی مجلس پرداختن به همین مشکلات است. حل این مشکلات مطالبه اصلی از مجلس یازدهم است.

جلالی زاده در پایان گفت: مجلس یازدهم می تواند با تصویب یا اصلاح قوانین مورد نیاز کشور، وعده های خود را محقق  و جامعه را نسبت به آینده دلگرم و امیدوار کند. اگر نمایندگان می خواهند مجلس را به جایگاه اصلی خود بازگردانند، باید در درجه اول به مطالبات مردم رسیدگی کرده و مردم و نیازهای انها را در اولویت قرار دهند.