جلسه دادگاه تجدیدنظر ۳ تن از فعالان ملی مدنی برگزار شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامجلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات “اولدوز قاسمی”، “امیر ستاری رئوف” و “جواد احمدی یئکانلی”, سه تن از فعالان ملی مدنی توسط شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی برگزار شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۱۷ مهر ماه ۱۳۹۸, “اولدوز قاسمی”, “جواد احمدی یئکانلی” و “امیر ستاری رئوف”, سه تن از فعالان ملی مدنی در پی شکایت معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ارومیه روز جاری پس از حضور در محل شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به ریاست قاضی “نعیم محبوبی” از بابت اتهامات از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در مراسم غیرقانونی و داشتن مدارک فرقه گرایی” مورد محاکمه قرار گرفتند. 

براساس این گزارش؛ امیر ستاری رئوف، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز به جلسه دادگاه منتقل نشده بود و قاضی پرونده نعیم محبوبی از پذیرش لایحه دفاعی “جواد احمدی یئکانلی” و “اولدوز قاسمی” به دلیل نگارش دفاعیه به زبان ترکی امتناع کرد. 

حقوق بشر در ایران در تاریخ ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی از ابلاغ تاریخ دادرسی بر “امیرستاری رئوف”, “جواد احمدی یئکانلی” و “اولدوز قاسمی”, سه تن از فعالان ملی مدنی را اطلاع رسانی کرده بود.