جمشید شارمهد، رهبر گروه تندر اعدام می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام– به گزارش دیده بان ایران برخی خبرهای رسیده حاکی از این است که حکم اعدام جمشید شارمهد رهبر گروه تندر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی صادر شده است و به دیوان عالی کشور ارسال شده است.


گفتنی است مرداد ماه سال گذشته وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از دستگیری جمشید شارمهد که او را «سرکرده‌ی گروهک تروریستی تندر» خواند خبر داد.


در این بیانیه آمده بود شارمهد که «از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد» در پی «عملیاتی پیچیده»، بازداشت شده است. وزیر اطلاعات نیز در یک گفت‌وگوی تلویزیونی او را «مورد حمایت جدی دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل» معرفی کرد.

جمشید شارمهد کیست؟


شارمهد سال ۱۳۳۴ در خانواده‌ای ایرانی – آلمانی در تهران متولد شده است. او اوایل دهه‌ ۶۰ به آلمان مهاجرت کرد و تحصیلاتش را آنجا به اتمام رساند. وی در سال ۲۰۰۳ راهی آمریکا شد و در لس‌آنجلس با «انجمن پادشاهی ایران» آشنا شد و به این گروه پیوست.


شارمهد ابتدا همکاری خود را با تلویزیون ماهواره‌ای این گروه با نام «YourTV (تلویزیون شما)» آغاز کرد و یک سال بعد نیز وبسایت این گروه را راه‌ انداخت. پس از ناپدیدشدن فولادوند، شارمهد سرکردگی «انجمن پادشاهی ایران» را بر عهده گرفت و بلافاصله رادیویی به نام «رادیوتندر» را راه‌اندازی کرد.