جمعی از بازنشستگان: چرا دولت می‌خواهد لایحه همسان‌سازی را برگرداند/ دولت و مجلس در مقابل بازنشستگان مسئولند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، جمعی از بازنشستگان با صدور بیانیه‌ای به تلاش‌های دولت برای استرداد لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا، دولت تلاش خود را برای استرداد لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری آغاز کرده است؛ تلاشی که با مخالفت نمایندگان مجلس روبرو شده است؛ جمعی از بازنشستگان کشوری (گروه اتحاد بازنشستگان) نیز با بیانیه‌ای به این عمل دولت اعتراض کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «اخیرا دولت بازی جدیدی را برای به تاخیر انداختن مطالبات و سردواندن بازنشستگان آغاز کرده است. دولت با ترفندی جدید خواهان استرداد لایحه همسان‌سازی از مجلس شده است. بازنشستگان به تجربه دریافته‌اند که دولت و مجلس حتی به مصوبه و قانون خود نیز پایبند نیستند. مجلس اذعان دارد که قانون خدمات مدیریت کشوری و حتی لایحه همسان‌سازی که اکنون پروسه مناسبات پارلمانی را طی کرده است به قانون تبدیل شده و لازم‌الاجرا می‌باشد ولی دولت متقابلا آن را به تاخیر می‌اندازد. حرف بازنشستگان این است که دولت و مجلس و هر نهادی که خود را متولی امر اجرای خواست‌های مردم می‌دانند، موظف هستند به حقوق بازنشستگان که سالها خدمت صادقانه نموده و از عمر و جوانی خود مایه گذاشته‌اند، گردن نهند.»