«جنایت بی‌دقت» به بلژیک و کره جنوبی می‌رود

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری در دو جشنواره در بلژیک و کره جنوبی شرکت می‌کند.

به گزارش هنرآنلاین، جشنواره فیلم «موو» یکی از جشنواره‌های قدیمی اروپاست که از سال ۱۹۸۴ تا امروز هر سال در شهر بروژ بلژیک برپا می‌شود.

«جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر، در تازه‌ترین دوره این رویداد شرکت می‌کند که از ۳۱ فروردین امسال به مدت دو هفته برگزار خواهد شد.

همچنین بیست و دومین دوره جشنواره جیون‌جو در کره جنوبی از ۹ اردیبهشت در این شهر برپا می‌شود و یک هفته ادامه می‌یابد. در این جشنواره فیلم «جنایت بی‌دقت» در بخش سینمای جهان در کنار یازده فیلم از کشورهای فرانسه، برزیل، ایتالیا، ژاپن و آمریکا به نمایش درمی‌آید.

«جنایت بی‌دقت» اولین حضور بین‌المللی‌اش را با جشنواره ونیز و در هفتاد و هفتمین دوره آن آغاز کرد و پس از آن در جشنواره‌های متعدد در گوشه و کنار دنیا به نمایش درآمد. این حضورهای بین‌المللی در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.

تاکنون قرارداد پخش فیلم در کشورهای آمریکا، فرانسه، ایتالیا، سوئیس و آلمان برای اکران در سینماها و پخش وی‌او‌دی منعقد شده است. این فیلم محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است و پخش بین‌المللی آن را شرکت فرانسوی دریم‌لب به مدیریت نسرین میرشب بر عهده دارد.