جنجال رسانه‌ای بر سر فروش تابلوهای نقاشی پسر جو بایدن؛ هر تابلو بین ۷۵ تا ۵۰۰ هزار دلار

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعرضه تابلوهای نقاشی هانتر بایدن به بهایی باور ناکردنی؛ هر تابلو قرار است بین ۷۵ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار به فروش برسد. همین موضوع برای کاخ سفید و همچنین برای جو بایدن دردسر جدیدی ایجاد کرده است.

این نخستین باری نیست که بازتاب نام هانتر بایدن، پسر جو بایدن، در رسانه‌های آمریکا با جنجالی تازه همراه شده است. زمانی نام او به علت رابطه جنسی‌اش با بیوه برادر بزرگش خبرساز شده بود و بارها به علت مصرف مواد مخدر.

این بار موضوع بر سر برگزاری نمایشگاه برای عرضه آثار هنری او است. تابلوهای رنگ‌وروغن در اندازه‌های بزرگ با رنگ‌هایی تند و استفاده از کلاژ (چسبانه‌کاری).

زمانی که جن ساکی، وظیفه سخنگویی کاخ سفید را برعهده گرفت، در خواب هم نمی‌دید که در کنفرانس خبری ناگزیر به سخن گفتن درباره آثار هنری گردد.

سخنگوی کاخ سفید تنها به گفتن این موضوع بسنده کرده است که هانتر بایدن نیز همچون هر یک از فرزندان روسای جمهور آمریکا حق دارد به دنبال آرزوها و آمال خود باشد. گفته است اینکه کارش خوب است یا نه، موضوعی است که تنها به برگزار کننده گالری نقاشی‌های او مربوط می‌شود.

اما موضوع به این سادگی‌نیست. برگزار کننده نمایشگاه آثار هانتر بایدن برای تابلوهای او بهایی بین ۷۵ هزار دلار تا نیم میلیون دلار در نظر گرفته است.

برخی از آن واهمه دارند که ممکن است کسی یکی از تابلوهای او را به بهایی بیش از ارزش بازار آن بخرد و از این طریق خواستار “لطف” پدر قدرتمند او گردد.

برای مقابله با چنین احتمالی گفته می‌شود که نام خریداران تابلوهای هانتر بایدن به او و همچنین به کاخ سفید اطلاع داده نمی‌شود.

این در حالی است که والتر شاب، مسئول رسیدگی به مناقشات اخلاقی در دولت اوباما می‌گوید پنهان کردن نام خریداران چندان ممکن نیست و دیر یا زود خبر مربوط به هویت خریداران به گوش کاخ سفید و خود هانتر بایدن خواهد رسید.

والتر شاب در عین حال گفته است که هانتر بایدن پول نام و “برچسب بایدن” بر آثار خود را می‌خورد و آثار هنری او از چنین ارزشی برخوردار نیستند.

در رسانه‌های آمریکا نیز آمده است که سابقه ندارد آثار یک نقاش “تازه‌کار” و ناشناخته با چنین قیمت‌هایی به فروش برسند.