جنجال نام دختر سلیمانی در فهرست اصولگرایان؛ حاضر به انصراف نشد/ خانم سلیمانی به شکل مستقل و انفرادی رای نمی‌آورد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_قرار گرفتن نام نرجس سلیمانی، دختر بزرگ قاسم سلیمانی در فهرست اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر تهران با انتقادهایی از جمله از سوی خانواده خود او رو به رو شده است. حداد عادل رئیس “شورای ائتلاف نیروهای انقلاب” می‌گوید که به دلیل “حاشیه‌ها” از او خواسته شده انصراف دهد اما او “مصر بوده” است و به دلیل “نگرانی از رای نیاوردن” او، به شکل انفرادی او را به فهرست شورای ائتلاف اضافه کردند.

به گزارش بی‌بی‌سی،‌ رئیس “شورای ائتلاف نیروهای انقلاب” در نشست خبری این ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر گفته است که در این باره “انتقاداتی” شنیده و افزود که “خانم نرجس سلیمانی شخصا برای انتخابات شورای شهر ثبت نام کرد. ما درخواستی از او نداشتیم. اطلاع هم نداشتیم.”

او گفت که ابتدا به دلیل “حاشیه‌‌ها” از او خواسته شده که “انصراف” دهد اما او حاضر به انصراف نشده است.

غلامعلی حداد عادل در ادامه گفت که آنها احتمال دادند که خانم سلیمانی به شکل مستقل و انفرادی رای نیاورد و این مساله “دستاویز دشمنان در خارج و داخل”شود و برای جلوگیری از چنین اتفاقی نرجس سلیمانی را در فهرست خود قرار دادند.

فاطمه و سهراب سلیمانی، فرزند و برادر قاسم سلیمانی در اینستاگرام به خبر اعلام نام نرجس سلیمانی، دختر بزرگ قاسم سلیمانی در فهرست نهایی ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر تهران واکنش نشان داده و در مورد بهره‌برداری سیاسی از نام قاسم سلیمانی ابراز تاسف کرده‌اند.

در استوری اینستاگرام منسوب به فاطمه سلیمانی که خبرگزاری ایسنا آن را منتشر کرده، آمده: “بابا جانم صوت صدایت همیشه در گوشم نواخته می‌شود که اگر حتی از اسم شما استفاده کردیم ما رو نمی‌بخشید…”

همچنین در استوری اینستاگرام منسوب به سهراب، برادر قاسم سلیمانی درباره نامزدی نرجس سلیمانی در انتخابات شورای شهر تهران آمده است: “عزیز برادر این کار را کسانی کردند که خود را برادر شما می‌پنداشتند… از روح بلند و مطهرت عذر میخواهم تلاش کردم اما موفق نشدم. ان‌شاالله خداوند حافظ آبرویت خواهد بود.”

مهدی نصیری، فعال سیاسی اصولگرا هم از منتقدان حضور نرجس سلیمانی در لیست اصولگرایان اخیر است. او انتخابات اخیر را “مهندسی غیرملی و البته غیرشرعی” توصیف کرد و حضور در انتخابات را “زیبنده” دختر قاسم سلیمانی ندانست.

از کارنامه نرجس سلیمانی، دختر ارشد قاسم سلیمانی فرمانده کشته شده سپاه قدس، اطلاعات زیادی در دسترس نیست و اغلب از او با عنوان “دختر قاسم سلیمانی” نام برده‌اند.

غلامعلی حداد عادل هم در نشست خبری شورای ائتلاف کمکی به معرفی کارنامه خانم سلیمانی نکرد و فقط درباره وی گفت که “در رشته حقوق و علوم سیاسی تحصیل کرده و به فعالیت های اجتماعی علاقه‌مند است.”

پیش‌تر زینب سلیمانی، دختر کوچک قاسم سلیمانی، شایعات درباره حضورش در ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی را “کذب محض” خواند و گفته بود که خانواده قاسم سلیمانی از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهد کرد.

او از طرفداران کاندیداها خواسته بود که از نام پدرش و خانواده او “سوءاستفاده” نکنند.