جنگ لفظی در جلسه اصلاح‌‌طلبان؛ کرباسچی: با روحانی تا ته چاه نمی‌رویم/رهامی: آبروی همه را شما در شهرداری و دادگاهت بردی!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ به گزارش سایت “عصر قانون”، در جلسه اصلاح‌‌طلبان که عصر جمعه منزل موسوی لاری برگزار شد، دعوای شدیدی میان محسن رهامی، کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ و غلامحسین کرباسچی درگرفته است.


کرباسچی به‌خاطر عملکرد دولت روحانی گفته با او تا ته چاه نمی‌رویم و دیگر نمی‌شود از دولت حمایت کرد.


دعوا در میانه بحث به محمدعلی نجفی مرتبط شده و کرباسچی خطاب به رهامی گفته تو خودت میترا استاد را به ستاد آوردی و اتفاقاتی که برای نجفی بعد از آن افتاد و آبروی همه را بردی.


در ادامه در حالی‌که آخوند رهامی دم از برگزاری رفراندوم و انتخابات آزاد می‌زد کرباسچی با خنده به وی گفت: برو داداش خدا روزیتو جای دیگه بده، بسه دیگه، مردم تره برای این حرف‌ها خرد نمی‌کنند.


رهامی هم با اشاره به اختلاس های کرباسچی در شهرداری تهران گفت: آبروی همه را شما در شهرداری و دادگاهت بردی، هرچی خواستم بهت کمک کنم جا نداشت، مجرم شدی رفتی زندان.


کرباسچی با اشاره به منفوریت روحانی در میان مردم گفت: من تنها نیستم روحانی را نقد کردم، شما خودت می‌تونی از عملکرد دولت روحانی دفاع کنی؟ کی از روحانی دفاع می‌کنه همه‌ٔ این آقایان که اینجا هستند به‌ نحوی از روحانی خودشون را جدا کرده‌اند این آقای انصاری (غلامرضا)، آقای نعیمی پور، آقای کمالی، آقای سلامتی، خانم کولایی، آقای توفیقی.. همه یه چیزی گفته‌اند مردم به ما می‌خندند از چی دفاع کنیم؟ جدایی به نفع ماست، اصلا زندگی مایه، با روحانی بریم تو چاه؟


این در حالی است که رهامی در با تکذیب ادعای بگومگو با غلامحسین کرباسچی در منزل عبدالواحد موسوی لاری درباره انتخابات ۲۸ خرداد ریاست‌جمهوری، گفت: تمام مباحث و ادعای جر و بحث‌ نقل شده در برخی سایت‌ها صحت ندارد و از طرف جریان‌ رقیب منتشر شده که در آن بطور ساختگی به مذاکرات یکی از جلسات انتخاباتی اصلاح طلبان و مباحث میان بعضی از اعضا از جمله من و کرباسچی اشاره شده است.

عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تاکید کرد: جلسه مذکور، در دوره ای که عضو شورا بودم در محل بنیاد امید ایرانیان تشکیل می‌شد نه در محل دیگر، و هیچ موقع آقای کرباسچی هم عضو آن شورا نبود و تاکنون هم هیچ جلسه چالشی و یا برخورد تند میان اعضا گزارش نشده است.


رهامی یادآور شد: این نوع خبرسازی‌ها علیه مجموعه جریان اصلاحات و به‌ویژه نهاد اجماع ساز اصلاحات از سوی بعضی جریان‌ها، نشانه نگرانی رقیب از حضور موثر مردم، به‌ویژه آرای خاکستری میلیونی در انتخابات ۱۴۰۰ و وحشت آنان از انسجام جریان اصلاحات است. همین نگرانی و وحشت سبب شده تا از طریق جعل خبر، دروغ و فضاسازی، برای دلسرد کردن مردم و عقبه نیروهای مؤثر و اصیل جریان اصلاحات تلاش کنند.