جهش تولید مسکن به نام مردم به کام برخی!

✍️امید فراغت

طرح مصوب جهش تولید و تامین مسکن ِ مجلس انقلابی به فرماندهی قالیباف و نیکزاد در واقع طرحی‌ست که در نهایت به نام مردم و به کام هولدینگ‌های اقتصادی خواهد شد.

علی نیکزاد نائب رئیس مجلس انقلابی و رئیس هیات‌مدیره یک شرکت ساختمان‌سازی مرتبط با ستاد اجرایی فرمان امام برای گرفتن زمین‌های دولتی که در اصل برای ملت است، در قالب ” طرح جهش تولید و تامین مسکن” قانون تصویب و برای آن تبلیغ هم می‌کند!

چنین واقعیتی جای نگرانی دارد و آنان دغدغه معیشت، رفاه و تامین مسکن مردم را ندارند که اگر این بود جلوی افزایش سرسام‌آور قیمت‌های مصالح ساختمانی را می‌گرفتند!

این‌که زمین‌هایی که ثروت ملی‌ست و به نام مردم است را به صورت رایگان صاحب شوید و بعد به زعم خودتان با قیمت متعادل و کم‌تر از عرفِ بازار به مردم بفروشید قابل باور نیست!

قیمت‌های موجود به هیچ وجه تناسبی با اقتصادِ اکثریت ملت ندارد وقتی اکثریت ملت زیر خط فقر هستند چطور و چگونه بتوانند نیازهای اولیه‌شان را تامین کنند؟

آقایان قالیباف و نیکزاد به خوبی می‌دانید که بافت ذهنی و اقتصادی اکثریت مسئولان در راستای تامین اقتصاد، معیشت و رفاه ملت تربیت نشده است اگر غیر از این بود که نباید الان اکثریت ملت زیر خط فقر زندگی کنند!
مردم در فضای شعب ابیطالب زندگی می‌کنند اما هزینه‌های نیویورک و واشنگتن را می‌پردازند!

بیخیال ملت شوید به اندازه کافی هم ثروت و عنوان دارید که خویش و قوم‌تان در زیر سایه همایونی‌تان کیف و کوک باشند! مگر چند سال دیگر قرار است زنده باشید که اینچنین دغدغه اقتصادی دارید؟

اکثریت نمایندگان مجلس یازدهم نمی‌دانند که طرح‌ها و لوایح در چه فضاهایی پخت و پز می‌شود و متاسفانه تحت تاثیر نمایندگانِ اندکی قرار می‌گیرند که نمی‌دانند بازی‌های‌شان چیست؟

آقایان قالیباف و نیکزاد اگر دل‌تان برای ملت می‌سوزد شرایط و بستر را به گونه‌ای آماده کنید که قیمت‌ها متناسب با اقتصاد و درآمد اکثریت ملت شود آن‌گاه ملت مثل قدیم، خودشان نیازهای اولیه‌شان را تامین می‌کنند!

فضای اقتصادی مملکت دچار وارونگی شده است آن‌گاه در این فضای وارونه خودتان را زُرو به حساب آورده‌اید! طرح جهش تولید و تامین مسکن در واقع دلسوزی برای ملت نیست نگرانی برای شرکت‌های ساختمانی هولدینگ‌های اقتصادی‌ست که در چنین فضایی بتوانند مفت و مجانی دلی از غذا دربیاورند!