جواد احمدی, زندانی سیاسی بدون تکمیل دوره نقاهت به زندان ارومیه بازگردانده شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامجواد احمدی, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که در پی بروز عفونت توام با سنگ کلیه به بیمارستان اعزام شده بود ۱ روز پس از انجام عمل جراحی بر روی ۲کلیه اش بدون تکمیل دوره درمان به زندان ارومیه بازگردانده شد.

این زندانی سیاسی روز جمعه در پی بروز درد شدید در ناحیه کلیه به بیمارستان اعزام شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸, جواد احمدی, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که بدلیل مشکلات ناشی از عفونت توام با سنگ کلیه به بیمارستان اعزام شده بود پس از انجام عمل جراحی و بدون اتمام دوره نقاهت و عدم تکمیل دوره درمان تحت نظر پزشک متخصص به زندان مرکزی ارومیه بازگردانده شد.

بنقل از یک منبع نزدیک به جواد احمدی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ جواد احمدی در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۳۹۸,پس از اعزام به بیمارستان تحت عمل جراحی برروی هر دو کلیه اش قرار گرفت و پس از یک روز در تاریخ ۱۸ خرداد خرداد ماه و بدون توجه به اخطارهای پزشکان متخصص مبنی بر عدم تکمیل دوره درمان, این زندانی سیاسی به زندان مرکزی ارومیه بازگردانده شد. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ انتقال جواد احمدی یک روز پس از انجام عمل جراحی بر روی ۲ کلیه اش در حالی صورت گرفت که با توجه به نظریه پزشکان متخصص وی باید تا ۵ روز پس از عمل جراحی تحت نظر و در بیمارستان بستری می ماند. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی از آخرین وضعیت این زندانی سیاسی ابتلای وی به بیماری عفونت توام با سنگ کلیه را اطلاع رسانی کرده بود.