جوانان پر توان، تحصیل‌کرده و کارآمد مجلس یازدهم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _  از عمر مجلس یازدهم که به تعبیر آیت الله خامنه ی از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب می باشد دو ماه نگذشته است که سه اقدام مجلس در جمع آوری امضا برای رای عدم کفایت روحانی و فحاشی به جواد ظریف، تصویب رانت هزاران میلیارد تومانی قیر و انتصاب پرحاشیه ی بذرپاش، توان و ظرفیت های مجلس مطلوب و تراز اصولگرایان به خوبی نشان داد.

آیت الله خامنه ی با خشنودی از حضور «جوانان پرانگیزه، پر ایمان، پر توان، تحصیل‌کرده و کارآمد» در کنار شماری از مدیران انقلابی و دارای سوابق اجرایی، و نیز شماری از پیشکسوتان دارای سوابق نمایندگی، مجلس یازدهم را به مجلسی بسیار خوب و امیدبخش معرفی کرده بود.

به گزارش کانال تلگرامی ملی مذهبی ، در کنار مهرداد بذرپاش که اکنون نه تنها متهم به سلب غیرقانونی مسولیت دیوان محاسبات کشور بلکه جعل سند و سابقه نیز میباشد. یکی دیگر از این جوانان پرانگیزه، پر ایمان، پر توان، تحصیل‌کرده و کارآمد ، احمد نادری، نماینده‌ی تهران است. آقای نادری و همسر ایشان خانم الهام اکبری از جمله نزدیکان مهرداد بذرپاش، پس از انتصاب اخیر وی به ریاست دیوان محاسبات مورد توجه رسانه ها و منتقدان قرار گرفتند. آقای نادری، همان نماینده ی است که در نطق خود با اشاره به اعتراضات آمریکا از نمایندگان مجلس خواست تا در حمایت از «مردم مظلوم آمریکا»، شعار «مرگ بر آمریکا» سر دهند.

ایمان واقفی، یکی از کاربران شبکه های اجتماعی ، به بررسی سوابق آقای نادری پرداخته و نوشته است: الهام اکبری و احمد نادری نماد «زوج انقلابی» دهه ۵ام‌ انقلاب‌اند: هر دو پله‌های ترقی را با عضویت در بسیج دانشگاه شروع کردند، هر دو با بورسیه مسافر به آلمان و هلند شدند. ۱- اکبری با مدرک ارشد در در ۲۹ سالگی و نادری در ۳۲ سالگی جذب هیات علمی بهترین دانشگاه‌های ایران می‌شوند.

اکبری در بازگشت به ایران به‌دروغ ادعای دریافت مدرک دکتری میکند. بعد از مشخص‌شدن دروغش کارگروه «تعیین صلاحیت علمی» تشکیل میشود و به او مدرک معادل دکتری اعطا میکند (؟). اکبری در آخرین شاهکارش برای حمایت از بذرپاش مدرک «جعلی» سابقه کار منتشر میکند

احمد نادری در ۳۵ سالگی «رئیس گروه انسان‌شناسی» دانشگاه تهران می‌شود، در ۳۹ سالگی رئیس «موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی» و ۴۰ سالگی کرسی پرسنلی مجلس را اشغال می‌کند.

اما داستان موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی که امروز احمدی وارث آن است،فاجعه‌ این چند دهه را در خود فشرده دارد. موسسه‌ در اواخر دهه ۳۰ تاسیس شده و اولین پژوهش‌های اجتماعی نظام‌مند در آن کلید میخورد. دانشگاه علوم اجتماعیِ امروز فرزند همین موسسه است که در دهه ۵۰ تاسیس شد. در دهه ۵۰ این موسسه به مدیریت بزرگانی همچون غلامحسین صدیقی و فیروز توفیق میزبان کسانی مانند باقر پرهام و پیشگامانی مانند مصطفی شعاعیان و امیرپرویز پویان بود. پژوهشگران و متخصصان غربی هم برای مشاوره و داد و ستد علمی به این موسسه در رفت و آمد بودند که دیگر هرگز تکرار نشد

اما احمد نادری در اولین حرکت اقدام به دعوت از هیات تخصصی «حشدالشعبی» به موسسه کرد.

خانم الهام اکبری، همسر احمد نادری، با انتشار سندی جعلی در مورد سوابق کاری آقای بذرپاش تلاش داشت تا نشان دهد که وی از سال ۷۹ تا ۸۲ در یک پژوهشکده در دانشگاه شریف مشغول به کار بوده است اما صحت این نامه از سوی تعدادی از کاربران مورد تردید شدید قرار گرفته و تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله محسن دهنوی نیز در جعل این سند به عنوان مطلع یا همکار مورد پرسش قرار گرفته اند.