جورج هیلتون،‌ کابوی معروف فیلم‌های وسترن درگذشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ جورج هیلتون بازیگر اورگوئه‌ای که در ایتالیا بازیگری می‌کرد ‌در ۸۵ سالگی درگذشت.

 بازیگری که زاده اوروگوئه بود و برای ایفای نقش در فیلم‌های وسترن ایتالیایی که به وسترن اسپاگتی معروف هستند شناخته می‌شد، در ۸۵ سالگی درگذشت.

جورج هیلتون که زاده ۱۶ جولای 1934 بود یکشنبه فوت شد و دیروز در رم به خاک سپرده شد. او اولین گام‌های هنری را به عنوان کارگزار هنری در ایتالیا برداشت ولی در نهایت سر از فیلم‌های وسترن درآورد و با لباس کابوی دیده شد.

این بازیگر که برای نقش‌آفرینی در فیلم‌های وسترن ایتالیایی به شهر رسیده بود، در ۲۱ سالگی بازیگری را در آرژانتین شروع کرد و بعد سال ۱۹۶۳ به ایتالیا رفت و جذب صنعت سینمای این کشور شد.

چهره ورزشکارانه او برایش بلافاصله اقبال به همراه آورد و بازیگر بیش از ۷۰ فیلم سینمایی ایتالیایی شد که بیشتر آنها در ژانر وسترن، تعلیق‌آمیز یا ترسناک بودند.

او با بازی در فیلمی از لچیو فولچی با عنوان «زمان قتل عام» در سال ۱۹۶۶ به شهرت رسید و به چهره‌ای در عالم وسترن اسپاگتی بدل شد و در سال‌های بعد نقش‌های اصلی متعددی را برعهده داشت که «سه لعنتی» از جمله آنها بود. او بازیگر فیلم‌های متعدی از انزو کاستلاری نیز بود و با بازی در فیلم‌های این کارگردان به سمبل شخصیت‌های بیگانه در فیلم‌ها بدل شد. «کالج» و «دو چهره ترس» از دیگر فیلم‌های اوست.

نام این بازیگر در کنار بازیگران مشهور ژانر کابوی چون ترنس هیل، فرانکو نرو یا گیلیانو جما جای دارد. به گفته همسر و شریک زندگی‌اش در شبکه‌های اجتماعی، او بر اثر یک بیماری طولانی درگذشت.