جولان اتومبیل‌های لاکچری در خیابان‌های تهران؛ قیمت ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامخودروهای پروشه مانند سایر خودروهای وارداتی در یک سال اخیر افزایش قیمت های چشمگیری را تجربه کردند؛ در حال حاضر پورشه ماکان صفر مدل ۲۰۱۷ در بازار ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

به گزارش خبرآنلاین، بررسی روند قیمت‌ها در بازار خودروهای پورشه در یک سال اخیر از افزایش قیمت های خیره کننده ای حکایت دارد؛ در سال ۹۹ پورشه پانامرا مدل ۲۰۱۲ با ۷۰ تا ۸۰ هزار کارکرد در محدوده یک میلیارد و ۸۰۰ تا یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شده است اما امروز قیمت این خودرو به ۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است.

گفتنی است که در حال حاضر پورشه پانامرا مدل ۲۰۱۳ در محدوده قیمتی ۴ تا ۵ میلیارد تومان خرید و فروش می شود و این در حالی است که در سال گذشته این خودرو ۲ میلیارد و ۵۰۰ تا ۳ میلیارد تومان قیمت داشته است و گاهی قیمت مدل ۲۰۱۲ این خودرو نیز با کار کرد کمتر به ۴ میلیارد تومان نیز می رسد.

پورشه کاین نیز در این مدت افزایش قمیت های خیره کننده ای را به ثبت رسانده است؛ مدل ۲۰۱۰ این خودرو از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال گذشته امروز به قیمت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است و یک میلیارد تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.

گفتنی است که پورشه باکستر مدل ۲۰۱۷ در سال ۱۳۹۵ تنها ۵۵۰ میلیون تومان قیمت داشته است و پورشه باکستر S ۲۰۱۷ نیز در آن سال ها به قیمت ۷۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شده است و پورشه ماکان ۲۰۱۷ نیز در سال ۹۵ در محدوده قیمتی ۵۵۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می شده است و مدل ۲۰۱۶ این خودرو نیز ۵۴۰ تا ۵۷۰ میلیون تومان قیمت داشته است.