جولان ویدیوهای تبلیغاتی گروه‌های تکفیری ایرانی در «آپارات»

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در روندی عجیب که به طور صریح خلاف اصول بدیهی امنیت ملی کشور است، پایگاه اشتراک ویدیو «آپارات» به جولانگاه ویدیوهای تبلیغاتی گروه‌های تکفیری ایرانی تبدیل شده است.

در همین راستا، تولیدات موسسه‌ای با نام کنایه‌آمیز «قادسیه» (اشاره به فتح ایران توسط اعراب مسلمان و لقب صدام حسین با عنوان «سردار قادسیه»)، بدون هیچ محدودیتی در این وبسایت قابل دسترسی و دیدن است.

یک گروه تکفیری با نام «حرکت مهاجرین اهل سنت ایران» که اعضای آن در سوریه و بر علیه محور مقاومت در حال جنگ هستند، به راحتی ویدیوهای تبلیغاتی خود را در آپارات به اشتراک می گذارند. در یکی از این ویدیوها، تک‌تیراندازان گروه تکفیری «حرکت مهاجرین اهل سنت ایران» که در سوریه نیروهای سپاه قدس، حزب‌الله وارتش سوریه را شکار می کنند، به صورت قهرمان تصویر می شوند.

همچنین از یکی از چهره‌های کلیدی این جریان به نام «ماموستا عبدالرحمن فتاحی»، چندین ویدیوی تبلیغی در تبلیغ «جهاد در سرزمین گرامی شام» در آپارات موجود است.

حتی یکی از سخنرانی‌های او در زندان هم در این سایت قابل دسترسی است. جالب این‌جاست که مجموعه‌ای از ویدیوهای تبلیغاتی گروه تکفیری حرکت مهاجرین در شرق ادلب علیه نیروهای محور مقاومت، با بهترین کیفیت در سایت اشترام ویدیوی آپارات قابل دیدن است. حتی ویدوهایی از دیدار چهره‌های محوری جریان‌های تکفیری درگیر در محور سوریه با فرماندهان و مسوولان حرکت مهاجرین اهل سنت ایران را هم می توان مشاهده کرد.

اگر صرفا این موراد محدود به یکی دو مورد بود، می شد این مساله را صرفا به نادیده ماندن این ویدیوها از چشم ناظران آپارات ربط داد، لیکن شمار این ویدیوها آن‌قدر زیاد است که نشان می دهد اصولا هیچ حساسیتی نسبت به تبلیغات جریان تکفیری در این وبسایت وجود ندارد.