جو بایدن : ترامپ آمریکا را به آستانه جنگ سوق داده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبایدن معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا در پی برنامه جمع آوری کمک بلا عوض  برای بسیج انتخاباتی در نیویورک ، به ارزیابی  حادثه کشته شدن قاسم سلیمانی رهبر نیروی قدس انقلاب اسلامی ایران پرداخت

جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا ، در رابطه با بحران موجود در روابط ایران و آمریکا از دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور بعلت اینکه آمریکا را در آستانه جنگ قرار داده است ، انتقاد نمود.

بایدن معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا در پی برنامه جمع آوری کمک بلا عوض  برای بسیج انتخاباتی در نیویورک ، به ارزیابی  حادثه کشته شدن قاسم سلیمانی رهبر نیروی قدس انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

بایدن ضمن انتقاد شدید از ترامپ بعلت اوج گیری بحران با ایران گفت : ترامپ قبل از صادر کردن دستور کشتن قاسمی اطلاعاتی در اختیار کنگره آمریکا و هم پیمانان آمریکا قرار نداده و کشور را به آستانه جنگ سوق داده است.

نامزد حزب دموکرات ضمن ادعای اینکه ترامپ بجای ارائه اطلاعات به طرفین ، پیام های توییتی ، تهدید و جملات آکنده از خشم را ترجیح می دهد اعلام داشت : این یعنی بحران ایران ثابت می کند که رهبر حزب جمهوریخواه در حد خطرناکی ناکفا بوده و از رهبری جهان عاجز است .

بایدن ضمن اشاره به اینکه احدی خواهان جنگ نمی باشد افزود : برای اینکه مطمئن شویم به آن نقطه بطور تصادفی نرسیدم باید خیلی تلاش کنیم.

جو بایدن ضمن تاکید بر اینکه دموکراسی بر این اصل که بتوانی حساب پس دهی استوار است خطاب به ترامپ گفت آقای رئیس جمهور شما ناگزیر از اعلام استراتژی و تصمیمات خود به ملت آمریکا هستید. این کار توست .