جکی چان، هنرمندان و گردشگران چینی ایران را به قوی بودن فراخواندند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در پی همراهی ایران با چین در نمایشگاه گردشگری تهران، امروز شاهد همراهی گردشگران و هنرمندان چینی ازجمله جکی چان با ایران برای مبارزه با کرونا هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پایان ماه ژانویه با شیوع ویروس کرونا در چین، ایران درصدد ارسال محموله‌های کمکی به چین برآمد و هزاران نفر با شعار «چین قوی باش» مردم چین را حمایت کردند. این شعار نه تنها در مکان‌های مختلف ایران بلکه در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری که در تهران برگزار شد نیز تکرار شد و صدها نفر این شعار را در کنار مسئولان چینی سر دادند. حتا برج آزادی تهران به پشتیبانی از چین در مبارزه با کرونا نورآذین شد.

در ماه مارس شیوع ویروس کرونا در ایران جدی شد و چینی‌ها در این وضعیت در کنار ایران قرار گرفتند و با شعار «همیاری در یک قایق همکاری در رفع دشواریه موجود» درصدد کمک به ایران شتافتند. حتا گروه متخصصان پزشکی چین به ایران اعزام شدند و محموله‌های کمکی گردشگران چینی به ایران ارسال شد. مسئولان چین اعلام کردند: مایلیم ضمن تقویت همکاری با ایران تا حد توان خود کمک را در اختیار ایران بگذاریم.

برخی از دست‌اندرکاران چین نیز با شعار «دوست واقعی در دوران سخت پیدا می‌شود» به حمایت از ایران پرداختند و حتا هنرمندان چین ازجمله جکی چان به میدان آمد و گفت: کرونا چالش مشترک بشر است. چین قوی باش؛ ایران قوی باش.

سایر هنرمندان و بازیگران و کارگردانان سرشناس چین نیز در پیام‌های ویدئویی خطاب به مردم ایران و چین گفته‌اند: «ایران قوی باش؛ چین قوی باش»، «در مقابل کرونا ما باهم همیاری می‌کنیم»، «ده روز دور گردون افسانه است و افسون»، «با همبستگی و همکاری سختی‌ها را پشت سر می‌گذاریم.» «چین از شما پشتیبانی می‌کند.