حتی ماکت ناو آمریکایی هم ساخت سپاه نیست

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ همانطوریکه می دانید نیروی دریایی سپاه پاسداران یک ماکت ناو هواپیما بر تهیه کرده بود برای انجام مانور دریایی اش ، ماکتی که پنج سال پیش نیز از آن استفاده شده بود.

مقامهای سپاه پاسداران حتی درباره ساخت این ماکت هم دروغ می گویند

به گزارش مشرق، علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه طبیعی است نیروهای مسلح ایران در برابردشمن توانمندی، قابلیت های خود را افزایش بدهند، تصریح کرد: یکی از این قابلیت ها، تمرینات مداوم و اصولی است و با توجه به اینکه ابعاد  ماکت به مقیاس یک ناو هواپیمابر باید نزدیک می بوداز سوی قرارگاه خاتم دستور داده شد این ماکت ساخته شود.

فرمانده نیروی دریایی آگاهانه دروغ می گوید اگر چه شاید قرارگاه خاتم این ماکت را که پنج سال پیش هم به همین بهانه به آبهای خلیج فارس انداخته شده بود تعمیر و یا بازسازی کرده باشد اما هرگز این ماکت را نساخته است.
ماکت از کجا آمده است؟
ماجرای هدف قرار دادن  پرواز ۶۵۵ ایران‌ایر، در سال ۲۰۱۴ شین استون، کارگردان هالیوودی بر آن کرد که درباره آن فیلمی مستند بسازد ، مستندی بی سرانجام که توسط کمپانی (American-Canadian owned Reel Knights) و مشارکت سپاه پاسداران ساخته شد که البته هنوز در حال مراحل تولید است !

بله درست خواندید محصول مشترک سپاه پاسداران و هالیوود !

بخشی از محل فیلم‌برداری ناو آمریکایی بود در خلیج فارس ، کمپانی آمریکایی یک نفت کش قدیمی و مستعمل را که در چین از آن به عنوان رستوران دریایی استفاده می شد و سالها دیگر به کار نمی آمد از شرکت چینی خرید و با یدک کش به  بندرعباس آورد.

بازسازی این نفت کش قدیمی و تبدیلش به یک ماکت ناو ماهها زمان برد و چشمان ماهواره های آمریکایی را گرفت .

در آن زمان، سه مقام نظامی ایالات متحده از تصاویری ماهواره‌ای سخن گفتند که مطابق آنها، ایران در نزدیک بندرعباس در حال ساختن ماکتی عظیم به شکل یک ناو هواپیمابر نیمیتز بود. ماکتی که ساخت آن، از سوی برخی منابع نظامی آمریکایی «بسیار عجیب» توصیف شد. ناوهای کلاس نیمیتز، بزرگترین ناوهای هواپیمابر آمریکایی هستند که تاکنون، ۱۰ عدد از آنها ساخته شده است.

در پاسخ به ابهامات پیش آمده در مورد ماکت خبرساز، شبکه تلویزیونی العالم، وابسته به صدا و سیما، در فروردین ماه اعلام کرد که این ماکت قرار است در ساخت یک فیلم سینمایی در مورد هواپیمای مسافربری ایرباس ایران مورد استفاده قرار بگیرد که در تیر ماه ۱۳۶۷، توسط رزمناو آمریکایی وینسنس سرنگون شد.

جمهوری اسلامی که آن زمان در صدد بود کارگردان سینمایی خود را نیز به این پروژه آمریکایی وارد کند اعلام کرد درصدد ساخت یک فیلم سینمایی به کارگردانی نادر طالب زاده است.

طالب زاده در اصل رابط شین استون و سپاه پاسداران بود.


آنچه پذیرش این توضیح را کمی مشکل می کرد، آن بود که رزمناو وینسنس (با ابعاد ۱۷۳ در ۱۷ متر)، بسیار کوچک از ناوهای هواپیمابر کلاس نیمیتز (با ابعاد ۳۳۳ در ۷۷ متر) بود. در شرایطی که ماکت ها، معمولا کوچکتر یا هم اندازه نمونه واقعی هستند، منطقی نبود که ماکت سینمایی کشتی آمریکایی، دارای مساحتی معادل تقریبا ۹ برابر نمونه واقعی باشد.

شاید در مواجهه با چنین ابهاماتی بود که یک ماه بعد از ادعای کاربرد سینمایی ماکت مورد نظر، علی فدوی، فرمانده وقت نیروی دریایی سپاه، اذعان کرد که این ماکت برای استفاده در تمرینات دریایی و موشکی ساخته شده است.

صحنه های فیلم ضبط شد و کمپانی آمریکایی از ایران رفت ، حالا سپاه پاسداران مانده بود و یک کشتی قراضه مستعمل.

یک سال کشتی چینی در بندرعباس آب خورد تا اینکه ۶ اسفند در میانه مانور دریایی سپاه ماکت ناو آمریکا ظاهر شد!

در رزمایش پیامبر اعظم ۹ نیروی دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس، اعلام کرد که با شلیک ۴ موشک ساحل به دریا و ۴۰۰ راکت، ماکت ۳۳۳ متری یک ناو هواپیمابر نیمیتز آمریکایی را منهدم کرده است، اما تصاویر از پابرجایی ماکت خبر می داد

ایران اخیراً این ناو ساختگی را دوباره تعمیر کرده و همانند ناوهای آمریکایی آن را رنگ کرده و هواپیماهای جنگنده ساختگی بر عرشه قرار داد و در مانور خود از آن استفاده نکرد.

این بار البته کمتر کسی تعجب کرد و یا از حضور این ماکت تکراری شگفت زده شد.

در گزارش “ناوال نیوز” در باره ناو هواپیمابر ساختگی جمهوری اسلامی آمده است که اگر شما در نگاه اول شباهت‌هایی را بین این ماکت و ناوهای هواپیمابر ببینید، خیلی زود متوجه می شوید که این ماکت از نظر مهارت جلوه دادن واقعیت یک ناو، قانع کننده نیست و با کپی‌های درستی که برای سینما ساخته می‌شود، نیر بسیار فاصله دارد. در آن آسانسور و جایگاه‌های تسلیحاتی و بسیاری از ابزارها و وتجهیزات که در ناوهای واقعی وجود دارد، دیده نمی‌شود.


اینبار اما از ماکت ناو آمریکایی در خلیج فارس کسی شگفت زده نشد

تفاوت بزرگ دیگری که این ماکت با مدل های واقعی دارد، اندازه آن است. هر چند اندازه آن بزرگ است و عرشه آن مملو از ماکت هواپیماهای جنگنده ساختگی است، ولی طول آن دو سوم و عرض آن ۵٠ درصد از ناوهای هواپیما بر واقعی کوچک تر است؛ همچنین ماکت هواپیماها نیز از مدل واقعی آن بسیار کوچک تر است. در همین حال ماکت هواپیماها، بر اساس مدل جنگنده آمریکایی ،اف-۵” است که نه تنها در نیروی دریایی آمریکا بندرت وجود داشته است، بلکه هیچگاه از این مدل جنگنده در ناوهای هواپیما بر آمریکایی استفاده نشده است.

 در واقع این ناو ساختگی نیروی دریایی سپاه که در «کارخانه کشتی‌سازی گچین» در نزدیکی بندر عباس ساخته شده، یک نفتکش بزرگ باربری قدیمی  است که سالها کلابی بوده در چین و حالا بدون دقت لازم تلاش شده که به یک کشتی جنگی شباهت پیدا کند.

دومین نقش ماکت در مانور پیامبر اعظم هم با سوژه های فراروانی از خنده و تمسخر به پایان رسید ، نیروی دریایی چند موشک به سمت آن شلیک کرد که هیچ کدام به آن نرسیدند و تنها از انفجار چند راکت دوش انداز کماندوهایی که بر روی عرشه هلی برد شدند آسیب دید .

در چند روز اول همه سئوالها این بود ماکت ناو آمریکایی چرا بعد از اینهمه شلیک و حماه غرق نشد و همچنان سرپاست؟

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در گفتگو با سخنگوی سپاه پاسخ داد که چرا ماکت ناو آمریکایی در رزمایش سپاه غرق یا منهدم نشد؟


حتی تصاویر سپاه از مانور هم نشان نمی دهد موشکی به ماکت اصابت کرده باشد

سخنگوی سپاه پاسخ داد : ناو شبیه سازی شده و غیر واقعی دون هزینه هم نیست را ما برای تمرین سناریوهای متعدد بازدارنده نیاز داریم و با تکنولوژی خارق العاده ای آن را ساخته ایم که هرگز غرق نشد تا بتوانیم برای رزمایش های دیگر  نیز از آن استفاده کنیم / شنبه ۱۱ مرداد تسنیم

توضیحات سخنگوی سپاه پاسداران می توانست قابل قبول باشد چرا که ما از آن تکنولوژی خارق العاده بی اطلاعیم اما صبح یکشنبه ۱۲ مرداد ماهواره های آمریکایی و کاربران بسیاری در شبکه های اجتماعی خبر دادند ماکت پهن پیکر سپاه در حال غرق شدن است و اگر حمل نشود خطری مهلک برای کشتی های ایرانی و کشتی های عبوری است !


بزرگترین دستاورد این مانورتبدیل ماکتی قراضه به یک مانع شناور نیمه مغروق خطرناک که یک تهدید برای کشتیرانی خود ایران محسوب می شود

لاشه ماکت بازی سپاه اکنون در نزدیکی دهانه بندر باهنردر عمق حدود ۱۴ متری آب گرفته است و اگر پروژه پرهزینه ای برای خرد کردن یا بیرون کشیدنش تعریف نکنند تبدیل به نقطه پرخطری هم برای بزرگترین دو بندر کشور و هم پایگاه نیروی دریایی می شود

حالا باز سپاه پاسداران مانده است با یک لاشه عظیم الجثه

56 thoughts on “حتی ماکت ناو آمریکایی هم ساخت سپاه نیست

 • مرداد ۱۶, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۲۷ ب٫ظ
  Permalink

  کمتر گوه بخور نگام.وطن فروش های بی وطن

 • مرداد ۱۶, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۳۰ ب٫ظ
  Permalink

  یک ماکت اگر برای آمریکا بی اهمیت است پس چرا پیرامونش اینقدر بحث است همینکه یک ماکت به این بزرگی بتواند شناور روی آب دریای طوفانی جابجا شود خود گویای اهمیت موضوع است

 • مرداد ۱۶, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۴۰ ب٫ظ
  Permalink

  کسخل شما چیکار به ماکت دارید ک ساخت کجاست مهم اینه ک ایران با این رزمایش چ پیامی به آمریکا رسوند بعد توان شلیک انبوه موشک از زیر زمین و نقطه زن بودن آخه وطن فروش اسکل ماکت چ اهمیتی داره ایران پهباد فوق جاسوسی آمریکا رو زد که تکنولوژی بیست سال آینده آمریکا بود تو میای میگی ماکت خاک تو ذهنیتتون کنم

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۰:۱۲ ق٫ظ
  Permalink

  دمتون گرم انگار گاز پیک نیکتون تموم نشده که افاضه فرمودین خخخ

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۰:۵۶ ق٫ظ
  Permalink

  واقعا الآغ تشریف دارید آقای نویسنده🤣🤣🤣🤣

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱:۱۹ ق٫ظ
  Permalink

  با همین موشکای فتوشاپیمون عین العسد رو شخم زدیم، بهترین هواپیمای جاسوسی دنیارو اوردیم پایین و رمزگشایی هم شد و… . و اما ماکت، باید بگم که همین ک کسی تخم نداره به ایران ما چپ نگاه کنه خودش یعنی قدرت سپاه و ارتش ایران زمین. به خاری چشم خاعنین وطن و با سایه اقتدار امنیت و اتحاد ملت شریف ایران کشور خودمونو به بهترین نحو میسازیم. چشمت کور دندتم نرم کصخل😂

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۶:۴۲ ق٫ظ
  Permalink

  والله خسته شدیم از این چیزا… شما خودتون خسته نشدید. ا چقدر پول میگیرین تا یه ملت گرسنه باشن… والله بخدا اول خدا دوم خدا بعدم خدا…. سلاح کیلو چن… عراق با ۱۰۰ تا دولت ریدن…. ریدنا……

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۵۷ ق٫ظ
  Permalink

  بی شعورا چی گیرتون میاد ساخت سپاه باشه یا نباشه

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱۲:۵۹ ب٫ظ
  Permalink

  سپاه عین العسدو شخم زد التاجی رو پکوند …تکاوران انگلیس با دیدن لباس سبز به خود شاشیدن …تکاوران آمریکا به خود ریدن . اسرائیل مثل سگ از لباس سبز میترسه …عربستان مثل گاو دست به دامن آمریکا شده..گذشت زمان زور گویی آمریکا و اسرائیل .به زودی در آمریکا و اسرائیل حسینیه میسازیم …کل معادلاتو بهم زدن سربازان سید علی …درود بر سپاه پاسداران.

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱:۰۱ ب٫ظ
  Permalink

  اون مزرعه موشکی سپاه به زودی به بار میشنه و محصولشو میده ..شما به ماکت بچسبید ..خاک تو سرتون بدبختای فلک زده ..

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱:۰۲ ب٫ظ
  Permalink

  حقیقت همین است من ۲سال تمام هست منتظر کارت ملی هستم بعد چطور سپاه چنین موشکهایی میسازه!!جواب قانع کننده لطفا

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱:۰۴ ب٫ظ
  Permalink

  کس نگو که وطن فروشی
  حقیقت رو باید گفت و انسانیت و دین و کلا هرچیزی مرزی ندارد
  احمقی که میگی وطن فروش
  بجای این کسشعرا بیا دلیل منطقی بیار که چنین نیست
  نه وقتی حرف گم میاری کس میگی
  خودتم میدونی
  کسی خواب است رو میشع بیدار کرد اما کسی که خودش رو زده به خواب رو نمیشه

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۲:۰۷ ب٫ظ
  Permalink

  نه ساخت بابات بوده
  بابات باتوی بی پدر اومدین ساختین وایسادی بیرون کشور گه مفت میخوری بیا خودت درست کن
  همشون وایسادن بیرون میگن لنگش کن برید وسط من اومدم بعد هم میگه نشد کار داشتم ترمز دستی هواپیمام خراب بود اخه بزدل بی ناموس بیا ببینم چی کاره ای زر میزنی

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۲:۳۴ ب٫ظ
  Permalink

  وطن فروشایه پست

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۲:۴۳ ب٫ظ
  Permalink

  فعلا که سردمداران آمریکا وهمه کسانی که مدتی قبل نشخوار میکردن که جمهوری اسلامی ایران باید عوض بشه خودشون یکی یکی دُمشونو گذاشتن رو کول و رفتن. ما خیلی دل خوشی از جنگ نداریم اما اینو باور داریم که اگه روزی با آمریکا و اسرائیل و عربستان سقوطی جنگی بشه بازنده اونها هستن نه ایران، درهشت سال دفاع مقدس با دست خالی ودنیایی تحریم درمقابل همه نامردان دنیا ایستادیم حالا که به همین سبز پوشان سپاه فضا و آسمان در اختیار ماست دیگه آوار شدن هزاران موشک روی واشنگتن و نیویورک هم باشد به کابوس های یانکی ها اضافه بشه. از ما فقط گفتن بود بقیه با آدم های عاقل که درک کنند ما چی گفتم!!!

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۲:۴۸ ب٫ظ
  Permalink

  کارتون مزرعه حیوانات را دیدید؟البته اسم اصلیش حیوانات انگلیس که بر مبنای کتابی به همین اسم ساخته شده که در این کتاب حیوانات باهم انسان‌ها را از مزرعه بیرون میکنن و خودشون صاحب مزرعه میشن و شعار چهارپا خوب دوپا بد شعار مزرعه میشه و خوکها رهبر مزرعه میشن و آرمان مزرعه ساخت آسیاب بادی میشه تا به استقلال و برتری تسلیحاتی برسن و ستم و اغفالی که خوکها نسبت به بقیه حیوانات مرتکب میشن و تمام امکانات مزرعه مال خوکها و بدبختی و کار چندبرابر مال بقیه حیوانات.و در اخرین نمای فیلم در دل شب و از پنجره خونه مزرعه دار که حالا محل زندگی خوکهاست داخل خونه را از دور می بینیم که چندنفر دور میزی نشستن و ورق بازی میکنن که وقتی به افراد دقت می کنیم می بینیم که خوکها یعنی رهبران مزرعه در حال ورق بازی با انسانها هستند و درحالی که خنده و شادی اونها شنیده میشه نمای دیگری از اصطبل را می بینیم که بقیه حیوانات خسته و گرسنه خواب هستن تا صبح زود برن سرکار و برای جنگیدن با انسانها و حفظ استقلال مزرعه تلاش کنند و مواظب باشن هیچ انسانی جرات نزدیک شدن به مزرعه را نداشته باشه

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۲:۵۴ ب٫ظ
  Permalink

  وطن فروش برودنبال کاسه لیسیت پس چرابه سربازان آمریکایی دستور دادن برن پناه گاه

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۳:۳۹ ب٫ظ
  Permalink

  خاک توسر نویسنده
  ارسال کننده
  و اونایی که این مطلب و باور می کنند
  واقعا برای کشورم متاسفم که همچین احمقایی دارد.

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۳:۴۷ ب٫ظ
  Permalink

  آخه احمقها چرا موقع مانور همین سپاه ناتوان به گفته شما ؛مثل سگ میرید داخل سنگر.خخخخخ

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۴:۲۶ ب٫ظ
  Permalink

  ان شاءالله روزی برسه نشون میدیم ناو واقعیشون رو هم می زنیم!!!
  آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه و قطعا اسراییل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید!!!
  به عنوان یک ایرانی به سپاه و نیروهای مسلح افتخارکنید و این اراجیف ماکت رو فراموش کنید!!!
  ما خوب بلدیم چطورضربه ملایم مغزی کنیم😄🖐

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۵:۴۸ ب٫ظ
  Permalink

  خاک تو سر نکبت تون کنن، شما از دمپایی ابری دست ماهم می‌ترسین موشک که جای خود داره، حالا تا سال دیگه بشین روضه ماکت واسه خودتون بخونین.

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۵:۵۰ ب٫ظ
  Permalink

  زر زدن وطن فروشان تمامی ندارد درود برنیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۵:۵۶ ب٫ظ
  Permalink

  خداوندا از توشاکریم که دشمنان مارا از احمق هاوبی شعورها قرارداده ای

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۵:۵۹ ب٫ظ
  Permalink

  فعلاً که چیزی که ما میبینیم اینه که شما بدبختها از ماکت ساختن هم دارین جلز و ولز میکنین
  و از همین پیداست که وقتی موشکهای ایران تو سر آمریکاییهای عین الاسد خورد و خودشون میدونن چطور ۸۹ نفر کشته دادند چه آتشی گرفته اید
  اگه آمریکا نمیترسه حمله کنه
  ما که دنبال بهانه ایم برای استفاده از موشکهایمان

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۶:۰۳ ب٫ظ
  Permalink

  راستی دوستان آمریکایی از پناهگاه خارج شدن یا هنوز اون تو موندم.بهشون بگید بیان بیرون.کاریشون نداریم.سگو چه بترسونیش چه بزنیش

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۷:۱۱ ب٫ظ
  Permalink

  حروم زاده باتوام آقای تحلیلگر خوب چشای بی صاحابتا واز کن حال وروز روح الا جم راببین حال وروزجمشید شارمهد راببین کم درمورد سپاه گوه خوری کن

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۹:۱۹ ب٫ظ
  Permalink

  من تا حالا جایی نظر ندادم ولی اینجا لازم دیدم،آخه چقد ایران هراسی،چرا چشتون به موفقیت های ایران باز نمیشه،خودفروشای پولی،واقعن منافق واقعی شماهایین،من نمیگم جمهوری اسلامی نقصی نداره ولی دیگ شماها زدین به آخر خط،بسه خود فروشی بسه،آخرش میمیری آغای ادمین ببینم چند دلارشو با خودت میبری تو قبر،فش نمیدم و تو مرامم نیست ولی شماها هر چی بهتون بگن کمتونه

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۹:۵۴ ب٫ظ
  Permalink

  ان شاالله به موقعش آمریکا و اسرائیل رو از منطقه کلا حذف میکنیم

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۰۵ ب٫ظ
  Permalink

  هر چی بوده خوب سوزونده دشمنا رو خخخخ

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۵۶ ب٫ظ
  Permalink

  واقعن خاک تو سرت نویسنده از دنیا عقبی به اون سگایه آب زیر کاهه آمریکایی بگو منتظر نابودی سگه نگهبانتون اسرائیل باشن عربستانم که به زودی سرش به سنگ می خوره انشاالله

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۰۲ ب٫ظ
  Permalink

  واقعن نویسنده دلت خوشه غرب زده های بدبخت از خود ناٱمید اون غربی یا هم وو اسرائیل خدازده وابسته به مافیایه لاشخورشون آمریکا هستند خدا عاقبت بخیرشون کنه انشاالله

 • مرداد ۱۷, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۲۱ ب٫ظ
  Permalink

  دروغ که حناق نیست آنقدر از این دروغا بگید و طرفداراتونم گوش کنند تا باورتون بشه اما امان از روزی که واقعیت جلوی روتون شکوفا بشه مثل ماهواره نور مثل حمله پایگاهتون تو عراقیان زدن هواپیمای جاسوسی تون تو ارتفاع ۱۷۰۰۰پایی اون روزا هم می‌گفتید قدرت نظامی ایران دروغه یادته خان خان

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۰:۲۳ ق٫ظ
  Permalink

  به شماچه مربوط آمریکای های کثیف. اگه طبق ادعای شما آشقال سپاه چیزی رو نساخته. پس چرا اینقدر گوه سپاه وسردارهای سپاه مارومیخورین. بابا مانمیخایم شما اینجا باشین. شماچی میگین؟

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۱:۲۷ ق٫ظ
  Permalink

  با ضربه ای که در عین العسد خوردید و ضربه مغری آرامی که نوش جان کردید گفتن این جرت و پرتها طبیعی هست .

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۱:۳۶ ق٫ظ
  Permalink

  قبل از اینکه دوره ریاست جمهوری به قول حضرت آقا این پیر مرد تمام بشه منتظر انتقام خون سردار دلها حاج قاسم سلیمانی باشید تا قبل از رفتنتان تسویه حساب کرده باشید . چرت و پرت نوشتن در باره این مانور و ماکت به شما نیامده . خدا دشمنان اسلام را از احمقها انتخاب کرده و ما شما را فقط یک احمق میبینیم .

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۲:۲۶ ق٫ظ
  Permalink

  بسی گفتی. اما رک بهت بگم رفیق. کص گفتی🤣

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۲:۴۵ ق٫ظ
  Permalink

  الان یه مجاهد خلق پیر و داغون نشسته این چرت و پرت ا نوشته بدبخت ا وقتی جوان بودید و اسلحه داشتید گوه ی نخوردید الان که پشت کامپوترید اخرشم توی آلبانی میمیری مثل همون رفیق هاتون که توی پایگاه اشرف دست جمعی خاکشون دید دفن تون میکنن توی آلبانی و ایران هر روز پیشرفت میکنه

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۲:۴۶ ق٫ظ
  Permalink

  نمیدونم چرا بعضی ها این همه سنگ امریکارو به سینه میزنن ایران و ایرانی هر چی هم باشه وطن فروش نیست با پارس کردن شغال هایی مثل شما ملت ایران یه ذره از خاک که حیفه فاضلاب ایران رو هم به آمریکا نمیده چه برسه بیاد وطنشو بفروشه زنده باد کشورم که بخاطر خون سردار هایی چون شهید حاج قاسم سلیمانی اباد شده زنده باد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشورم که کشور هایی چون آمریکا رو سرجاشون نشوندن تا خاک ایران هم مثل خاک عراق و خیلی کشور های دیگه زیر سلطه و ریزه خوار کشور صهیونیستی آمریکا نباشه از ترستون نمیدونین چی بگین الانم بحث ماکت رو باز کردین جانم فدای کشورم

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۴:۵۱ ق٫ظ
  Permalink

  گزارشی مزخرف، حیف از وقتی که برای خواندنش گذاشتم. فعلا که سپاه قدرت منطقه و حریف اصلی مزدوران داخلی و خارجی است.

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۴:۵۲ ق٫ظ
  Permalink

  گزارش مزخرف

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۵:۰۴ ق٫ظ
  Permalink

  والله بعد از تحریم ایران حتی توانائی ساختن قرص متادون برای ترک معتادین و صدور کارت ملی را نداشت اونم از صنعت ماشین سازی که پراید پنجاه سال پیش رو با تغییر رنگ و آینه بغل بنام یک محصول جدید به مردم غالب میکنند پس بنده بعنوان یک ناظر تناقض در ادعاها را آشکارا میبینم اینه هم که از دو طرف قضیه طرفداری احساسی میکنند جوانانی هستند که چشمشان را بر واقعیت بسته اند طرف یک ماشین بنز بسازه با همه امکانات و بعد من تو خونه باچوب یک ماکت ازش بسازم نشانه دوق هنری بنده هست نه توانائی تکنولوژیک

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۷:۰۰ ق٫ظ
  Permalink

  این مغز فندقی هایی که از اقتدار سپاه حرف میزنن فقط به اون اسباب بازی کرونا یاب که فرمانده کل سپاه اومد تبلیغ کرد یه نگاه کنید تا سطح توانایی های سپاه رو بشناسید. 🙏

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۷:۳۹ ق٫ظ
  Permalink

  شماها چرا انقدر پررو هستین اربابهاتون پوشاک لازم شدن و جرات مقابله با ایران رو نداره بعد شماهای خائن مزدور دارین مسخره میکنین.اینجا ایرانه و بدونید اگه هزار برابر این مشکلات اقتصادی بیشتر بشه ملت ایران و ارتش و سپاه یک وجب از خاک و وطنشون رو نمیزارن دشمن بگیره.

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۸:۰۳ ق٫ظ
  Permalink

  شما چرا کونت آتیش گرفته

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۸:۰۸ ق٫ظ
  Permalink

  واقعا احمق کسی هست که حرف های بی سند و مدرک شما رو قبول کنه، سند داری رو کن.
  اگه قرار باشه حرف کسی رو قبول کنیم مطمئنا شما نیستید

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۸:۳۳ ق٫ظ
  Permalink

  اب رو بریزید همونجا که می سوزه مطمن باش ساخت ماکت توسط خود سپاه است وقتی توانایی ساخت موشک بالگرد وانواع کشتی ها و….داره ماکت دیگه چیزی نیست بعد هم به جا حاشیه سازی اصل مطلب رو بفهم که فهمیدی فقط چون چشم دیدن ندارید و دارید می سوزید و عصبانی هستید سعی می کنید با حرف مفت کمی خودتون رو دلداری بدید 🤪🤪🤪

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۸:۴۶ ق٫ظ
  Permalink

  یه روزی همه شمامزدورای کثیف آمریکایی وخائنین به مردم باشرافت وصبورومقاوم نظام اسلامی وشماکه همکاری میکنیدبااستکتبارواستعمارواستثمارجهت خونریزی وکودک کشی وتحریف وتخریب وتبهکارای در ایران درچنگال عقابان گمنام سپاه گرفتارخواهیدشد. اونروزازصفحه تلویزیون اجزولابه شماافرادخودفروخته بی ناموس روخواهیم دید. شماهمیشه شکست خورده اید

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۸:۵۳ ق٫ظ
  Permalink

  مرگ برآمریکا، انگلیس رژیم صهیونیزم غاصب، سازمان کثیف منافقین خودفروخته وبیچاره بی پدرمادرلاقیدوتمامی معاندین حکومت علوی اسلامی که تمام استکبارجهانی را۴۲ سال است درمنطقه و نیا به همت جوانان باایمان ولایت مدارماانددشهیدسلیمانی همدانی حججی و… زمینگیرنموده وتمامی نقشه ها وتوطئه های آمریکا که به اندازه هرروزحکومتداری این نظام الهی توطئه نموده اند راخنثی ونقش برآب نموده وخواهند کرد.دشمنان ماهمیشه شکست خورده اند الحمدالله
  درود برامامین انقلابم امام خمینی وامام خامنه ای عزیز

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۸:۵۵ ق٫ظ
  Permalink

  اگرسپاه نبودکشورنبود

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۹:۱۱ ق٫ظ
  Permalink

  اخه چقدر شما احمقید یک ماکتا که بچه ها تو دبستان یا مهد کودک میسازند اسمشم میذارن کاردستی ساختنش کار داره البته این مزخرفات شما از احمقیتون نیس از حروم لقمه گیتونه

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۹:۱۹ ق٫ظ
  Permalink

  من نمیخوام وارد بحث ساخت ناو بشم ک ب نظرم ی بحث نمایشی برای دور کردن اذهان از اصل موضوع ک نمایش قدرت سپاه بود بشم…اصلا مهم نیست ناو رو کی ساخته مهم شیوه حمله ب این ناو ک خودش یک سیبل متحرک برای سپاه بود است..و سپاه با این رزمایش این پیام رو ب دنیا مخابره کرد..مهم نیست شما چ مینویسید..چون فقط نوشته های شما برای خودتان مهم است..نهم مزرعه موشکی است..مهم گلوبال هاوک است..مهم آرکیو ۱۷۰ است..اینا حقیقت میدانی است نه تراوشات ذهن شما😊😊

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۹:۵۹ ق٫ظ
  Permalink

  خیلی دیوثید.
  چرا ارسال دیدگاه فقط برای کسانی آزاد است که خارج از ایرانند.چرا بادیدن دیدگاهها و نظرات ایرانیان داخل ایران ارسال دیدگاهها و نظرات را براشون بستید.حقیقت تلخه.
  آخه آنقدر احمقید فکر میکنید ایزانیان همه مانند خودتانند.
  مهم نیست ماکت از کجا امده مهم زدن ماکت است.مهم توان بازدارندگی و تهاجمی ایران است.
  دشمنان به توانایی ایران اعتراف کردند.اما شما احمقها هنوز بر باورهای خود مانده اید.

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۴۵ ق٫ظ
  Permalink

  خوشم میاد دیگه حرف ندارید گیر دادید ب ماکت
  بر فرض ک ساخت ماکت کار ایران نیست

  حتما هدف قراردادن کار چینی هاست یا روس
  حتما عین الاسد دروغ بود
  بزودی این دوران تعغیر می‌کند و شما کاسه لیس های غرب ک همیشه منتظرید تف کف دستتون بندازن
  مزدورای.. ایرانی نما

  شما از ایرانی بودن فقط زبان فارسی بلدین اونم ناقص

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۱۹ ق٫ظ
  Permalink

  دیگه هراحمقی از قدرت سپاه میدونه امریکا خودش تا حالا خایه نکرده حمله کنه اونوقت یسری اسکل میگن موشکا ماکته

 • مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۱۲:۰۵ ب٫ظ
  Permalink

  ولی موشکا سپاه ساخت خود سپاهه

 • مرداد ۱۹, ۱۳۹۹ در t ۲:۵۸ ب٫ظ
  Permalink

  چقدر خودفروخته های سایبری اینجا هستند یک مشت حشره که مملکت از وطن فروشی وخیانت اینها به گند کشید ه شده است مشتی ساندیس خور که پس از این باید شاش مردم ایران را بخورندخخخخخخخخخخخخخخخخ

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.