«حجاریان، عبدی و کرباسچی نمی خواستند عارف رییس مجلس شود»

نگام ، سیاسی ـ احمد مازنی – نماینده اصلاح طلب مردم تهران – از تمایل برخی چهره های برجسته اصلاح طلب به ریاست علی لاریجانی بر مجلس گفت.  او از عدم وجود دیدگاه واحد بین اصلاح طلبان در رابطه با ریاست مجلس گفت. « آقایان زیباکلام، حجاریان، عبدی و کرباسچی با اینکه در چارچوب اصلاح‌طلبی تعریف می‌شوند اما نظرشان درباره ریاست مجلس فرد دیگری غیر از آقای عارف بود.»

مازنی این تصور که اصلاح طلبان اکثریت مجلس هستند را رد کرد و گفت:«ائتلاف امید شامل ترکیبی از اصلاح‌طلبان، حامیان دولت و اصولگرایان می‌شد. با اینکه ۱۰۳ نفر از نمایندگان مجلس اصلاح‌طلب بوده و به آقای دکتر عارف رای دادند اما اکثریت مجلس اصلاح‌طلب نبودند.»

او از ایثار محمدرضا عارف در انتخابات ها تمجید کرد و گفت: «عارف ۲ بار در مسیر انتخابات از خود ایثار نشان داد که یکی از آنها سلبی و دیگری ایجابی بود. ایثار وی در ریاست جمهوری ۹۲ سلبی بود به این معنا که عارف از ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کرد تا فضا برای روحانی باز شود و بار دوم ایجابی بود به این معنا که وی کاندیدا شد تا افکار عمومی، جریانهای موجود در مجلس را بهتر بشناسد.»

مازنی که عضو فراکسیون امید است،  اکثریت مجلس را نه اصلاح طلب بلکه «اهل تعامل با اصلاح طلبان» دانست. «معتقدم اکثریت مجلس دهم شامل افرادی است که با اصلاح‌طلبان اهل تعامل هستند و به دولت کمک می‌کنند. در عین حال این افراد مسیر اداره کشور را از افراط‌ و تفریط دور کرده و با تعادل این مسیر را به پیش می‌برند.»