حذف زم، به نفع اپوزیسیون؟!

  • حامد تقوی

من تصور می کنم با کنار زدن روح الله زم و افراد مانند او، اپوزیسیون واقعی‌ و مترقی بیشتر “دیده” خواهند شد.
چند روز دارد از بازداشت آقای زم میگذرد و افراد بسیاری درباره این موضوع صحبت کرده اند اما هر چه که میگذرد ، افراد با تجربه تر در داخل اپوزیسیون به این اشتراک نظر میرسند که روح الله زم با تمام حرف و حدیث ها و شواهد موجود، به نوعی در زمین جمهوری اسلامی بازی میکرده است.
پس میتوان به این مهم دست گذاشت که بازداشت و حذف او در حقیقت یک اشتباه استراتژیک جمهوری اسلامی بوده است و بازداشت کسانی چون او، که در بیان و انتشار حقیقت دچار ضعف‌های بسیاری هستند، یک نوع کمک به مخالفانی هست که مترقی و پیشرو در این راه قدم بر میدارند.

اما همواره نباید از یاد برد ، باید از حقوق او به عنوان یک شهروند دفاع کرد و جمهوری اسلامی را در این عمل محکوم نمود.
و اساسا این بازداشت و بازجویی ها و اعترافات او به‌جز خلاف شرع و اخلاق بودن، طبق ماده۱۲۷۸ قانون مدنی جمهوری اسلامی و نیز اسناد حقوق‌بشر، اقرار هرکس فقط علیه خود او نافذ است و علیه فرد دیگری معتبر و نافذ نیست؛ بلکه اقدام براساس آن، مجرمانه است.
توسل مکرر به این شیوه غیراخلاقی و غیرقانونی موجب احساس ناامنی و خطر سوءاستفاده از قدرت و استفاده از نهادهای قضایی برای اهداف غیرقضایی شده است.

1 دیدگاه برای «حذف زم، به نفع اپوزیسیون؟!»

  • آبان ۲, ۱۳۹۸ در t ۲:۴۰ ب٫ظ
    Permalink

    یعنی روح الله زم رو اعدام کنن شما خوشحال میشین و خیلی خوبه برای اوووپووووزوسیون؟ قبلا که روح الله زم نبود مگه چه خبر بود ؟ اپوووزوووسیون چه فتوحاتی داشت ؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.