حسین جنتی, شاعر و غزلسرا به تحمل حبس محکوم شد!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشعبه ۱ دادگاه انقلاب اصفهان با صدور حکمی, حسین جنتی, شاعر و غزلسرای ساکن این شهر را به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, طی روزهای اخیر, حسین جنتی, شاعر و غزلسرای ساکن اصفهان, طی حکمی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این فعال فرهنگی در تاریخ ۱۲ خردادماه ۱۳۹۸, از سوی ماموران اطلاعات سپاه اصفهان بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجوئی با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود. با صدور این حکم حسین جنتی با انتشار نوشته ای در صفحه شخصی خود خبر از تنظیم اعتراضبه حکم صادره ظرف ۲۰ روز آینده به مراجع قضائی داده است. 

براساس این گزارش, حکم صادره از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب استان اصفهان به تاریخ رسیدگی ۱۷ تیرماه از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” در حالی برای حسین جنتی صادر شد که پیش از این پرونده فوق از سوی شعبه مذکور مختومه اعلام شده بود. 

حسین جنتی, شاعر و غزلسرای ساکن اصفهان در تاریخ ۱۲ خردادماه ۱۳۹۸، در پی احضار به اطلاعات سپاه اصفهان بازداشت شده بود.

اداره اطلاعات سپاه اصفهان از حسین جنتی به دلیل شعر خوانی و اشعارش شکایت کرده بود و پس از ارجاع پرونده به مراجع قضائی از سوی بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان این فعال فرهنگی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” تحت تعقیب قضائی قرار گرفت و برای وی قرار بازداشت صادر شده بود.

با توجه به اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل چرونده جهت ارجاع به دادگاه, در ساعات پایانی پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸, حسین جنتی, شاعر و غزلسرا, ساکن اصفهان پس از اتمام مراحل بازجوئی با دستور قاضی کشیک با تودیع قرار کفالت بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد.