حضور احمدی نژاد در سی سخت و سوءاستفاده از نداشتن حافظه تاریخی مردم !

در گزارشی که عصرایران در سوم شهریورماه آن سال منتشر کرد، احمدی نژاد که در پی وقوع زلزله آذربایجان شرقی، راهی عربستان شده بود تا حج مستحبی به جای آورد، علاوه بر نرفتن به مناطق زلزله زده، به دلیل عدم ارسال “پیام تسلیت رییس جمهور” نیز مورد انتقادات فراوان قرار گرفته بود.

او دو روز بعد از زلزله و در حالی که دو روز هم به اجلاس عربستان مانده بود، راهی مکه و مدینه شد. این در حالی بود که مردم انتظار داشتند رئیس جمهور به جای این که دو روز زودتر از اجلاس، برای مناسک حج مستحبی به مکه برود، ابتدا سری به مناطق زلزله زده بزند و سپس راهی اجلاسی شود که به میزبانی ملک عبدالله برگزار می شد.

عدم حضور وی در شرایطی بود که رهبر جمهوری اسلامی، رئیس مجلس و مقاماتی از دولت به آذربایجان شرقی رفتند و ضمن دلجویی از مردم مصیبت دیده و عزادار، در جریان امور قرار گرفتند و دستورات لازم برای بهبود اوضاع را صادر کردند.

جالب اینکه در این سفر، معاون اجرایی وی و همچنین وزیر راه و شهرسازی که قاعدتاً در امر امدادرسانی و مدیریت بحران باید نقش آفرین باشند، همراه رییس دولت عازم سفر شدند.

سرانجام بعد از گذشت دو هفته از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی و پایان عملیات امداد ،محمود احمدی نژاد، به منطقه زلزله زده رفت.

در آن زمان حامیان احمدی نژاد در توجیه عدم حضور او در مناطق زلزله زده، مدعی بودند که نیازی به حضور وی در مناطق زلزله زده نیست!

و اکنون سوال اینجاست که اگر او در زمان ریاست جمهوری اش که مسئولیت داشته و میتوانسته کمکی کند، نیازی به حضورش نبوده؛ امروز که عملا مسئولیتی ندارد قرار است چه کمکی به مردم مصیبت دیده سی سخت بکند؟