حضور جنجالی خانم بازیگر در خاکسپاری استاد شجریان؛ شایعه ازدواج همایون شجریان و سحر دولتشاهی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ پیکر محمدرضا شجریان ، استاد بزرگ موسیقی سنتی ایران روز ۱۹ مهر در شهر طوس به خاک سپرده شد.

استاد شجریان روز پنجشنبه ۱۷ مهر پس از تحمل یک دوره ی طولانی بیماری سرانجام بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت و با نظر خانواده ی شجریان تصمیم بر آن شد پیکر استاد آواز ایران در کنار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شود.


مراسم خاکسپاری محمدرضا شجریان با حضور اعضای خانواده استاد شجریان، برخی از مسئولین و چهره های مشهور و جمعی از مردم در محل آرامگاه فردوسی برگزار شد.


در این مراسم برخی چهره های مشهور عرصه ی سینما و موسیقی حضور داشتند، از جمله سالار عقیلی، وحید تاج، کیوان ساکت، مهدی پاکدل و حامد بهداد که با حضور بر سر مزار استاد شجریان به وی ادای احترام کردند.

اما چهره ی مشهوری که حضور او در مراسم خاکسپاری استاد شجریان بیش از بقیه در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت سحر دولتشاهی ، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود.
ماجرا به شایعه ازدواج همایون شجریان و سحر دولتشاهی برمی گردد که چند سال قبل درگرفته بود.

در تابستان سال ۹۶ سحر دولتشاهی و همایون شجریان در نمایشی به نام «کنسرت نمایش سی» با یکدیگر وارد همکاری شدند. این نمایش که به مدت دو ماه در در کاخ سعدآباد تهران به روی صحنه رفت، سحر دولتشاهی از بازیگران آن بود و همایون شجریان خوانندگی آن را برعهده داشت.
مدتی بعد در پاییز همان سال شایعه ی ازدواج همایون شجریان و سحر دولتشاهی یکباره فضای مجازی را پر کرد. منشأ این شایعه نامعلوم بود اما هر چه بود این خبر همچون بمبی در شبکه های اجتماعی منفجر شد. بسیاری از کاربران به صفحات همایون شجریان و سحر دولتشاهی در اینستاگرام هجوم بردند و شروع به اظهارنظر درباره ی این خبر کردند. این شایعه تا مدت ها سوژه ی بحث کاربران بود.

همایون شجریان و سحر دولتشاهی اما در برابر این شایعه سکوت کردند و هرگز آن را نه تأیید کردند و نه تکذیب.


سحر دولتشاهی متولد ۵۸ در تهران، همسر اول رامبد جوان، بازیگر و مجری مشهور بود. دولتشاهی و جوان که در تئاتر باهم آشنا شده بودند در سال ۸۷ با یکدیگر ازدواج کردند. بعد از ۵ سال شایعه ی طلاق این زوج در فضای مجازی پیچید و رفته رفته معلوم شد این شایعه صحت داشت. سحر دولتشاهی و رامبد جوان در سال ۹۳ در سکوت کامل خبری از یکدیگر جدا شدند.

اما آنچه از زندگی مشترک همایون شجریان متولد ۵۴ در تهران می دانیم این است که پسر بزرگ مرحوم محمدرضا شجریان در سال ۷۴ با گیتا خوانساری ازدواج کرد، خواهر کوچک تر کتایون خوانساری که همسر دوم استاد شجریان بود. حاصل این ازدواج دختری به نام یاسمین است که در سال ۸۶ متولد شد.

شایعه ازدواج همایون شجریان و سحر دولتشاهی در سال ۹۶ سبب شد گمانه زنی هایی در مورد جدایی شجریان پسر از همسرش صورت بگیرد و برخی هم مدعی بودند همایون شجریان مدتی

است دیگر حلقه به دست نمی کند

«کنسرت نمایش سی» البته تنها همکاری همایون شجریان و سحر دولتشاهی نبود.

شجریان و دولتشاهی همکاری خود را در حقیقت از سال ۹۲ آغاز کردند. با انتشار آلبوم «نه فرشته ام نه شیطان» همایون شجریان در سال ۹۲، باران کوثری، بازیگر سینما دست به ساخت کلیپی برای قطعه ی «نه فرشته ام نه شیطان» زد که تعدادی از چهره های مشهور از جمله سحر دولتشاهی در آن حضور داشتند.

حالا با انتشار تصاویر حضور سحر دولتشاهی در کنار همایون شجریان در مراسم خاکسپاری استاد بزرگ موسیقی سنتی ایران بار دیگر نام این دو هنرمند بر سر زبان ها افتاده و شایعه ی ازدواج شان فضای مجازی را پر کرده است، دو چهره ی مشهوری که همواره تلاش بر دوری از حاشیه و جنجال داشته و علاقه ای به بازگو کردن مسائل خصوصی خود در رسانه ها نداشته اند.