حقوق ۲۳۱ میلیون تومانی نمایندگان مجلس یازدهم و یک یادآوری دردناک

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ حسین جلالی، نماینده رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفته است که در ماه اول حضورش در مجلس، ۲۳۱ میلیون تومان به حساب او واریز شده است.

  آقای جلالی گفته است از این مبلغ ۱۱ میلیون تومان مربوط به حقوق نمایندگی است و ۲۰۰ میلیون تومان بابت مسکن دریافت کرده است. 

این نماینده گفته است ۲۰ میلیون تومان هم بابت «سایر هزینه‌ها» به حساب او واریز شده ولی اشاره‌ای به جزییات این هزینه‌ها نکرده است. 

حقوق نمایندگان مجلس در سال ۹۶، شش میلیون تومان اعلام شده بود که در طول سه سال با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۱۱ میلیون تومان رسیده است. 

نمایندگان مجلس یازدهم با توجه به وعده های داده شده بحث افزایش حقوق در سال آتی را در دستور کار دارند

لازم به ذکر است که نمایندگان مجلس پیشتر در یک بیانیه از شورای عالی کار خواستند تا حداقل دستمزد امسال کارگران را حدود یک میلیون تومان نسبت به رقم تعیین شده افزایش دهند.

نمایندگان مجلس در بیانیه خود نوشته‌اند “شورای عالی کار با تجدید نظر در تصمیم اتخاذ شده و با در نظر گرفتن تورم ۴۱ درصدی اعلام شده توسط بانک مرکزی و با در نظر گرفتن این که به هیچ کارگری نباید کمتر از ۲۸ میلیون ریال حقوق داد موجبات رضایت کارگران زحمت کش را فراهم کنید.”

حقوق حداکثر دومیلیون و هشتصدهزارتومانی یک کارگر را با اولین دریافتی نمایندگان مجلس یازدهم مقایسه کنید تا خودتان به عمق فاجعه پی ببرید