حقیقت‌پور: صادق محصولی مغز متفکر پایداری است و تا امروز این مجموعه را نگه داشته/ جعفرزاده: محصولی سازنده مهره است/ امیری‌فر: محصولی نمازخوان است و درکل آدم بدی نیست

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ جبهه پایداری تا به حال روی فعالیت و رفتار سیاسی داشته که بیشتر تحلیلگران و صاحب نظران از آن یک مجموعه لجباز و امتیاز طلب را در ذهن تصویر می کنند.

هر چه می گذرد تحلیل های انتخاباتی بیشتر در فضای رسانه ای کشور پررنگ تر می شود. اصولگرایان مطمئن از پیروزی با نگاهی متفاوت از سال ۹۶ به رقابت ۱۴۰۰ می نگرند. خبرها حکایت از آن دارد که جبهه پایداری حتی به مصداق نیز رسیده و از حالا دنبال گرفتن تأییدیه آیت الله مصباح است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره تلاش جبهه پایداری برای انتخاب نامزد مطلوب خود از میان سه گزینه جلیلی، فتاح و نیکزاد گفت: هر کدام اینها انتخاب شوند مگر چقدر جبهه پایداری پایگاه رأی دارد؟ اگر مجموعه اصولگرایان و حتی اصلاح طلبان با تدبیر پوست اندازی نکنند در انتخابات ریاست جمهوری جا می مانند و نمی توانند جریان غالب لقب بگیرند.

وی با بیان اینکه هر جریانی که شعار جدید و برنامه تضمینی داشته باشد در انتخابات ریاست جمهوری با اقبال مردم مواجه می شود، افزود: با اتفاقات اخیر پایداری از فتاح قطعا می گذرد. مخصوصا بعد از آنکه او عذرخواهی کرد.

این فعال سیاسی تأکید کرد: اگر پایداری بخواهد همچنان موضع لجوجانه بگیرد و بگوید کاری با رأی ندارم بین نیکزاد و جلیلی نیز قطعا جلیلی را انتخاب خواهند کرد و روی حمایت او متمرکز می شوند اما اگر دنبال ایجاد پایگاه رأی باشد احتمال دارد که سراغ نیکزاد بروند تا مقداری حمایت آذری ها را جلب کنند. در مجموع هر کدام از این دو حالت اتفاق بیفتد جبهه پایداری جایگاهی نزد مردم ندارد.

جعفرزاده درباره نقش صادق محصولی در اداره جبهه پایداری تأکید کرد: محصولی را در حدی نمی بینم که اتاق فکر پایداری باشد. نقش محصولی در دولت احمدی نژاد هم جنس دیگری داشت. درست است که محصولی سازنده مهره است اما نه مهره تا این حد.

صادق محصولی مغز متفکر پایداری است تا امروز این مجموعه را نگه داشته

منصور حقیقت پور درباره تلاش جبهه پایداری برای انتخاب نامزد مطلوب خود از میان سه گزینه جلیلی، فتاح و نیکزاد گفت: آنها فردی را که سلایق تند دارد، انتخاب می کنند و محکم نیز پای او می ایستند.

وی افزود: پرویز فتاح رفت روی میدان مین و تمام شد. در واقع فتاح را بد مدیریت کردند و او دیگر شانسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ندارد. معتقدم نیکزاد نیز عدد و رقم خوب می تواند حفظ کند؛ در واقع بیشتر فردی اجرایی است تا ایدئولوژیک بنابراین به پایداری نمی چسبد. پایداری ها نهایت به سمت جلیلی می روند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره حمایت آیت الله مصباح از سعید جلیلی اظهار کرد: احمدی نژاد به خیلی ها لطمه زد. تجربه احمدی نژاد گرانی بود، لذا اگر آیت الله مصباح از قصه احمدی نژاد پند گرفته باشد نباید وارد تأیید مصداقی در انتخابات ریاست جمهوری شود.

وی درباره نقش صادق محصولی در اداره جبهه پایداری بیان کرد: مدیریت اصلی و مغز متفکر سیاسی و تشکیلاتی جبهه پایداری آقای محصولی است. او از به وجود آورندگان جبهه پایداری بوده و قبلا مسئولیت های اجرایی و رزمی داشته، تا امروز هم توانسته جبهه پایداری را نگه دارد. اما مدیریت مسائل معنوی و اعتقادی بر عهده تیم آیت الله مصباح و آقای آقاتهرانی قرار دارد.

صادق محصولی نمازخوان است و درکل آدم بدی نیست

عباس امیری‌فر درباره جلسه جبهه پایداری با آیت الله مصباح برای جلب حمایت ایشان از سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به نامه نیوز گفت: پایداری هم یک تشکل سیاسی است که می تواند برای شور بیشتر انتخابات فعالیت کند. البته از الان قضاوت کردن زود است چون در پایان ثبت نام نامزدها مشخص می شود چه کسانی عزم جدی برای نامزدی در انتخابات دارند.

وی درباره مشی امتیازخواهانه پایداری از جریان اصولگرا اظهار کرد: شاید برخی افراد در حوزه طرفداران آنها این طور باشند اما آنها هم افراد متدین هستند و در چارچوب اصولگرایی تعریف می شوند اما بالاخره سلایق متفاوت است و هر کسی شاید نظر خودش را دنبال کند. در انقلاب اسلامی آزادی وجود دارد و هر مجموعه ای نیز حرف خود را می زند.

این فعال سیاسی درباره صادق محصولی گفت: او زمانی عضو کابینه دولت نهم و دهم و باجناق آقای ولایتی بود، فردی نمازخوان است؛ دو فرزندش در قم روحانی شده‌اند و مشغول تحصیل هستند. در کل آدم بدی نیست، به هر حال در مجموعه ای از نظام مشغول فعالیت است، کار می کند و زحمت می کشد. حالا شاید نظر من یا کس دیگری را قبول نداشته باشد.