حمایت بیلی ایلیش از جو بایدن

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در سومین شب مجمع ملی دموکرات‌های ایالات متحده برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بیلی آیلیش خواننده‌ی ۱۸ ساله از شهروندان آمریکایی خواست به بایدن رأی بدهند، و گفت: «دونالد ترامپ دارد کشور ما و هر چیزی که برایمان اهمیت دارد را تخریب می‌کند». او سخنان دو شب قبل میشل اوباما را تکرار کرد که باید طوری رأی بدهیم که انگار زندگی ما به آن وابسته‌است.

بیلی آیلیش ۱۸ ساله ۵ جایزه‌ی گرمی برده، دارای دو‌ رکورد گینس است، و او جوان‌ترین فرد و دومین هنرمند در طول تاریخ است که هم‌زمان جایزه‌ی بهترین هنرمند جدید، ضبط سال، ترانه‌ی سال، و بهترین آلبوم سال را برنده شده. اولین آلبوم آیلیش سال گذشته منتشر شد و به سرعت تبدیل به بهترین آلبوم سال ایالات متحده و هم‌چنین بریتانیا شد.

بیلی آیلیش، خواننده ۱۸ ساله به تازگی برنده چهار بخش جوایز موسیقی گرمی ۲۰۲۰ شده بود.

او که پیش از این ترانه معروف «مرد بد» را خوانده، جوان‌ترین هنرمندی است که در تاریخ جوایز گرمی برنده شده است. چهار بخش جوایز گرمی که بیلی آیلیش یکشنبه شب جوایز آن را برد، عبارتند از: ترانه سال، ضبط سال، آلبوم سال و بهترین هنرمند جدید.

این خواننده جوان پاپ آمریکایی همچنین جایزه بهترین آلبوم صوتی پاپ سال را برای نخستین آلبوم خود به نام «وقتی همه ما می‌خوابیم، کجا می‌رویم» به دست آورد.