حملات توپخانه‌ای نیروهای رژیم اسد به مناطق مسکونی ادلب

پایگاه خبری / تحلیلی نگامنیروهای رژیم بشار اسد شب گذشته بیش از ۱۰۰ توپ به مناطق مسکونی واقع در منطقه کاهش تنش در ادلب سوریه پرتاب کردند

 

نیروهای رژیم بشار اسد و تروریست های خارجی مورد حمایت ایران با نقض توافقنامه سوچی شب گذشته مناطق مسکونی واقع در منطقه کاهش تنش در ادلب سوریه را با پرتاب بیش از ۱۰۰ توپ هدف قرار دادند.

این حملات به مناطقی از حومه غربی استان حما و روستاهای اطراف آن و روستاهای لاتامینه و کفرزیته در شمال این استان صورت گرفته است.

مصطفی حاج یوسف، مسئول نیروهای دفاع مدنی موسوم به «کلاه سفیدها» به خبرنگار آناتولی گفت: رژیم اسد به مناطق مذکور در ساعات شب گذشته به طور وحشیانه بیش از ۱۰۰ توپ و راکت پرتاب کرد.

در حملات توپخانه‌ای شب گذشته به مناطق مسکونی در منطقه عاری از درگیری ادلب نیز دست کم ۸ غیرنظامی کشته شدند که سه تن از آنان زن و ۵ نفر نیز کودک بودند. نه تن دیگر نیز زخمی شدند.

از ابتدای امسال تاکنون، ۵۳ غیرنظامی در حملات رژیم اسد و همدستانش به منطقه عاری از درگیری ادلب کشته شده و ۲۲۰ نفر نیز زخمی شده اند.

گفتنی است مخالفان مسلح رژیم بشار اسد در پی توافق ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ ترکیه و روسیه روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را آغاز کردند و روز دهم اکتبر به پایان رساندند.