حملات موشکی به مقر نیروهای حزب دمکرات کردستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ سپاه پاسداران ایران دقایقی قبل با استفاده از موشک و هواپیمای بدون سرنشین ، مقرها و پایگاه های نیروهای حدکا را در مناطق کوهستانی در نواحی مرزی کردستان مورد هدف قرار داد.

موشک های مورد استفاده از نوع کوتاە برد و موشک های ھوا به زمین بوده و این عملیات در کوھستان های مرزی پیرانشهر انجام گرفته است.

سپاه پاسداران پس از حملات پهپادی به مقرات نیروی حدکا ، توپباران مناطقی از خاک اقلیم کردستان محل حضور و اختفا نیروهای حدکا را آغاز کرد.

حزب دمکرات کردستان ایران به اختصار «حدکا» حزبی سیاسی، در تاریخ کردستان ایران است که در روز ۲ آبان ۱۳۲۴ (برابر با ۲۴ اکتبر ۱۹۴۵ میلادی) توسط قاضی محمد در شهر مهاباد تأسیس شد. این حزب در حال حاضر اپوزیسیون جمهوری اسلامی است و علیه این دولت فعالیت می‌کند. مرکز آن در شهر اربیل مرکز کردستان عراق واقع شده‌است. دبیرکل کنونی آن مصطفی هجری است. شعار این حزب از روز نخست «خودمختاری برای کردستان» بود اما پس از چندین دهه از فعالیتهایش و عدم تمایل مردم کردستان ایران به تجزیه طلبی و حتی خودمختاری و نتیجتاً به بن بست رسیدن، در آغاز قرن بیست و یکم شعار خود را به «فدرالیسم برای ایران» تغییر داد. بخشی از حزب کردستان ایران به نام حزب دمکرات کردستان در کنگره سیزدهم (۲۰۰۴) منشعب شد.