حمله تند کیهان به سفر وزیر خارجه آلمان به تهران: آلمان پادوی آمریکاست / آمریکا به آنها می گفت لیاقت ندارید مستقل شوید / برخی می خواهند بگویند وقتی سفر واسطه‌های آمریکا، قیمت دلار را اینگونه کاهش می دهد، حالا ببینید اگر با ترامپ مذاکره کنیم، چه می شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ روزنامه کیهان نوشت: آلمان، کشوری که به پادوی آمریکا مشهور است و بدون اجازه واشنگتن حتی نمی‌تواند در خاک خود یک باک بنزین به هواپیمای حامل ظریف بدهد، چه به نقش‌آفرینی برای احقاق حقوق ایران؟!

به گزارش انتخاب، کیهان نوشته است: «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان امروز(دوشنبه) با مقامات کشورمان در تهران دیدار می‌کند. سفر وزیر خارجه آلمان به تهران تحت عنوان واسطه(میان ایران و آمریکا) در حالی است که وزارت خارجه آلمان در روزهای گذشته در بیانیه‌ای گستاخانه و وقیحانه تاکید کرده بود: «اجرای کامل برجام از جانب ایران، عاملی کلیدی برای ثبات در منطقه است»!

آلمان به هیچ عنوان به بی‌عملی خود و دیگر اعضای اروپایی برجام (فرانسه،انگلیس) در اجرای تعهدات ‌اشاره‌ای نکرده است و در شرایطی که در مقابل ایران بدهکار است، ژست طلبکار به خود گرفته و مدعی شده است که ایران باید بدون هیچ چشم داشتی تعهدات برجامی خود را یکطرفه انجام بدهد!

اکنون بیش از یکماه از ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران به اروپا سپری شده است. در شرایط فعلی آلمان باید پاسخ دهد که در راستای این ضرب‌الاجل چه اقداماتی انجام داده است، نه اینکه ایران را- که به گواه ۱۵ گزارش آژانس انرژی اتمی به تمامی تعهدات خود عمل کرده- در جایگاه متهم نشانده و بازخواست کند!

انجام تعهدات در حد چسباندن پوستر! 
در مهرماه ۹۶ آلمان در اقدامی مزورانه با نصب پوستر «آری به برجام» بر دیوار سفارت این کشور در تهران، مدعی شد که دولت متبوعش در کنار مردم ایران به برجام پایبند است. این در حالی است که وزیر خارجه این کشور در همان مقطع در اظهارنظری گستاخانه تاکید کرد که برلین آمادگی دارد فشار دیپلماتیک بر ایران را همراه با آمریکا افزایش دهد.

سفارت آلمان در تهران در آن مقطع عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر کرد. در این عکس‌ها سفیر آلمان در کنار پوسترهایی، با شهروندان تهرانی در حال گفت‌وگو بود. در این پوسترها اظهار نظرهای زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه وقت آلمان و سفیران این کشور در ایران و آمریکا به چشم می‌خورد. در این پوستر نوشته شده بود: «ما علاقه‌ای نداریم توافق هسته‌ای با ایران را به خطر بیاندازیم چه رسد به اینکه آن را فسخ کنیم؛ نه امروز و نه در آینده».

این اقدام مزورانه از سوی سفارت آلمان و ژست مضحک همراهی با مردم ایران در حالی رخ داد که آلمان پس از اجرای برجام- همانند پیش از برجام- هیچگاه با مردم ایران همراه نبود.

شروط گستاخانه!
«زیگمار گابریل» معاون صدراعظم و وزیر وقت اقتصاد آلمان-مهرماه ۹۵- (۹ ماه پس از آغاز اجرای برجام) قبل از سفر به کشورمان در مصاحبه با هفته‌نامه آلمانی‌اشپیگل در اظهارنظری گستاخانه گفته بود: «آلمان تنها در صورتی با ایران روابط عادی و دوستانه برقرار خواهد کرد که ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد». گابریل تاکید کرده بود:«سفر من در جهت منافع آلمان و اروپا صورت می‌گیرد و با ایران درباره مسائل اخلاقی، حقوق‌بشر، تسلیحات نظامی گفت‌وگو کرده و از نقش ایران در هم‌پیمانی با دولت بشار اسد انتقاد خواهم کرد»!

وی همچنین پس از ورود به ایران در اقدامی گستاخانه در نشست مشترک تجاری ایران و آلمان که در اتاق بازرگانی ایران تشکیل شده بود، جمهوری اسلامی ایران را به وحشی‌گری! متهم کرد و گفته بود: «تمامی نیروهای درگیر در جنگ سوریه باید نقطه پایانی بر اعمال وحشیانه بگذارند که این امر در مورد ایران و روسیه نیز صادق است که از رژیم بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه حمایت می‌کنند»!

علاوه‌بر این، در مهرماه ۹۵ خبری در رسانه‌ها با این عنوان منتشر شد که «نزدیک به یک‌سال است رئیس‌جمهور کشورمان قصد سفر به آلمان را دارد ولی دولت آلمان به بهانه‌های مختلف که برخی از این بهانه‌ها خالی از تحقیر نیست تاکنون با سفر وی موافقت نکرده است»!

در پاییز ۹۵ سفیر آلمان در واشنگتن در مصاحبه‌ با «‌ان‌پی‌آر» اعلام کرد کشورش نگرانی‌های مشترکی با دولت آمریکا درباره فعالیت‌های منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران دارد. وی ضمن‌اشاره به رایزنی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با ترامپ درباره برجام گفته بود:«صدراعظم، این نکته را به صراحت اعلام کرد که ما نگرانی‌های مشترکی با آمریکا درباره فعالیت‌های مخرب ایران در منطقه،‌ آزمایش‌های موشکی این کشور و نقض حقوق بشر و غیره داریم و می‌توانیم درباره آنها بحث کنیم».

باک بنزین
آلمان در پسابرجام به هیچ عنوان به تعهدات خود عمل نکرد. برای نمونه در اسفند ۹۶ کشور آلمان در توهینی آشکار و اقدامی گستاخانه از تأمین سوخت هواپیمای حامل محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان امتناع کرد.

همچنین در تیر ۹۷، آلمان در اقدامی غیرقانونی و با دلایل واهی، آقای «اسدالله اسدی» دیپلمات ایرانی را که از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بود، بازداشت کرد.

در تابستان ۹۷ نیز بعد از خروج آمریکا از برجام، شرکت‌های اروپایی از جمله چند شرکت آلمانی بدون توجه به تعهدات خود برای خروج از ایران صف کشیدند.

همچنین در مهر ۹۷، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفت: با آمریکا اهداف مشترکی را درقبال ایران دنبال می‌کنیم. ما فقط از نظر مسیرهایی که دنبال می‌کنیم با یکدیگر اختلاف داریم.

در آذر ۹۷ نیز همزمان با ادعای اروپا مبنی بر گشایش کانال مالی، شرکت مخابرات آلمان در اقدامی گستاخانه خطوط تلفن و اینترنت بانک‌های ایرانی مستقر در این کشور را قطع کرد.

موارد فوق تنها بخشی از بی‌عملی آلمان در اجرای تعهدات برجامی است.

پادوی آمریکا 
مقامات آلمان مدعی شده‌اند که هدفشان از سفر به تهران، واسطه‌گری در راستای حفظ برجام و کاهش تنش میان ایران و آمریکا است.این در حالی است که آلمان کشوری است که به پادوی آمریکا مشهور است.

آلمان بعد از جنگ جهانی دوم و تا چند سال قبل، تحت قیمومیت ۴ کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه و روسیه اداره می‌شد و هرگاه برخی از مطبوعات آلمانی خواستار استقلال آلمان از این قیمومیت چهارگانه می‌شدند، پاسخ آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها و روس‌ها این بود که «آلمان لیاقت استقلال ندارد».

در حال حاضر کشور آلمان بدون اجازه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه حق هیچگونه اقدام مستقلی را ندارد. دولت آلمان در جریان جنگ تحمیلی تامین‌کننده سلاح‌های شیمیایی برای صدام بود که پرونده این جنایت هنوز مفتوح است اما، نکته جالب توجه اینکه، یکی از مقامات آلمانی در پاسخ به اعتراض ایران گفته بود: «می‌دانید که ما در فروش تسلیحات شیمیایی به عراق از خود اختیاری نداشته‌ایم»!

کشوری که به پادوی آمریکا مشهور است و بدون اجازه واشنگتن حتی نمی‌تواند در خاک خود یک باک بنزین به هواپیمای حامل ظریف بدهد، چه به نقش‌آفرینی برای احقاق حقوق ایران؟!

بازی با معیشت مردم!

در روزهای اخیر و همزمان با سفر مقامات ژاپنی و آلمانی به تهران، یک جریان سیاسی خاص با فضاسازی کاذب اینگونه وانمود کردند که این دو سفر موجب شده تا دلار سیر نزولی به خود گرفته و همچنان در حال کاهش است.

این جریان سیاسی در پی آن است تا در ادامه اینگونه القاء کند که سفر واسطه‌های آمریکا به ایران، قیمت دلار را اینگونه کاهش داد، حالا ببینید اگر با ترامپ مستقیم مذاکره کنیم، چه شود!

این ادعای مضحک که چیزی جز «بازی با معیشت مردم» نیست، در حالی است که در سال ۹۴، برخی دولتمردان در کنار رسانه‌های زنجیره‌ای به‌گونه‌ای درباره نتایج اقتصادی برجام فضاسازی کردند که عده‌ای از مردم با در دست گرفتن اسکناس ۱ دلاری در کنار اسکناس‌های هزار و پانصد تومانی، تصور می‌کردند که قیمت هر دلار در ماه‌های آینده به هزارتومان کاهش خواهد یافت.

اما همان‌طور که منتقدان نیز در آن مقطع به درستی‌اشاره کردند، نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه قیمت دلار تا آستانه ۲۰ هزارتومان نیز افزایش یافت. این در حالی بود که قیمت دلار پیش از برجام حدود ۳ هزارتومان بود.اما علت نوسانات متعدد قیمت دلار از دو حال خارج نیست. یا «دستکاری مصنوعی» است و اگر اینطور نیست، دولت «توانایی مدیریت بازار ارز» را ندارد.

دولت می‌بایست روند خسارت بار شرطی‌سازی مردم و گره زدن اقتصاد به سیاست خارجی را متوقف کند. روندی که یک روز با گره زدن معیشت مردم به برجام و یک روز با مرتبط کردن اقتصاد کشور به بسته‌های اروپایی و حالا نیز با گره‌زدن معیشت مردم به سفر واسطه‌ها رخ داده است.

1 دیدگاه برای «حمله تند کیهان به سفر وزیر خارجه آلمان به تهران: آلمان پادوی آمریکاست / آمریکا به آنها می گفت لیاقت ندارید مستقل شوید / برخی می خواهند بگویند وقتی سفر واسطه‌های آمریکا، قیمت دلار را اینگونه کاهش می دهد، حالا ببینید اگر با ترامپ مذاکره کنیم، چه می شود»

  • خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ در t ۲:۱۴ ق٫ظ
    Permalink

    می خواهید ببینید فرق مکزیک با ملاها در معامله با اوباما و ترامپ و کلینتون و ریگان چیست ؟
    نگاه کنید به مکزیک ، تا ترامپ تهدید شان کرد فورا رفتند نزد او و مسئله حل شد . از انتقاد دموکرات ها به ترامپ این طور به نظر میرسد که مکزیکی ها زیاد هم چیزی نداده اند . مقداری قول و قرار و مسائل به میمنت حل شد . اما ملاها هی ان عقب می ایستند ، مثل بچه پر روی خطا کار که چون زورش نمیرسد هی شلوغ میکنند و دنبال یک واسطه می گردند بیاید سوا کند ! واسطه های انها هم کسانی هستند که از این دعوا سود کلان می برند ، عربها ، المان ، روسیه ! از ان طرف هم دلشان خوش است به این مزخرفات عمق استراتژیک و موشک روسی و کره شمالی و بازیهای یکی به نعل و دو تا به میخ روسیه برای معامله با همان امریکا به نفع روسیه ، و اسد خونخوار و تروریست های لبنانی و افغانی و عراقی و القاعده و حماس ، و از همه بدتر حمایت عنتر ناسیونالهای مارکسیست روسی ( که در اصل انهم حمایت از منافع دولت فخیمه روسیه است ) . با اباما و ریگان هم همین طور بازی کردند ( البته به توصیه پوتین و ریباکوف ) نیم بند ، دو دسته شدند ، یک دسته احمق زبان نفهم دهان گشاد که هم زمان با مذاکره جفتک میزدند و عر عر میکردند . معلوم نبود دارند مذاکره می کنند یا دعوا ؟ یک دسته دیگر هم بی اختیار از این اجلاس به ان اجلاس میرفتند و دروغ سر هم میکردند و هیچ اختیاری هم نداشتند ، خودشان می گفتند افسار دست دیگری است . خوب مردک خر غلط میکنی میروی مذاکره وقتی اختیار نداری ، از ان رف هر گروهشان یک هیئت سوا داشت همزمان از ۴ در پشتی با امریکا و اروپا و روسیه و چین و فرانسه و ….. مذکره میکردند ! خودتان را بگذارید جای امریکا ، نمی گوید اینها چه حیوانهایی هستند ؟ از کدام جنگل می ایند ؟ چرا در پشت یک حرف میزنند و در روبرو ضد ان ؟ خنده دار است همین ها وقتی ترامپ با پیشنهاد واقعی مذاکره از طریق یک کشور کاملا بی طرف ( ژاپن ) و کاملا ذینفع در بردن صلح و ارامش ( نه وضعیت استخوان لای زخم و اره دو سر در ماتحت که فقط روسیه و عربهای تروریست و کردهای تروریست و المان و مارکسیست های روسی از ان سود می برند ) را پیش پای بهانه گیر انها می گذارد ، باز گول پوتین و المان را می خورند و مارکسیست های بختیاریست سیاه کلیست توده نفتی در رسانه های فارسی را که پا به پای شریعتمداری پسر خوانده طبری _ کیانوری و نوکر روسیه تن و بدنشان از این ابتکار عالی ترامپ می لرزد ، به همین دلیل ساده که در ژاپن جاسوس ندارند ، همه در اروپا و امریکا اطراق کرده اند و نمی دانند اگر یک وقت رژیم معامله کند ، نان اینها اجر می شود و روسیه هم سرش بی کلاه میماند . بنده به پرزیدنت ترامپ و ابه پیش نهاد میکنم که در سفر به تهران فقط از مترجم ژاپنی استفاده کنند و فقط با شخص خامنه ای بدون حضور ظریف و روحانی و مشاورین بیت او ! وگرنه با ز روسیه از طریق جاسوسانش که همه جای این رژیم رخنه کرده اند از محتوی مطلع و پاتک میزند توسط همین جاسوسان در میدیا و سپاه و دولت و نیروهای امنیتی . وزیر خارجه المان تا دیروز خواب بود ، حالا یاد برجام افتاده . برجام مرد . معامله جدید با پرزیدنت جدید . روسیه می خواهد وارد اینستکس شود . اینستکس چه مزخرفی است در برابر ترامپ شیردل . همه تان را با تحریم ادم میکند . انهایی هم که اشک تمساح میریزند برای تغییر حکومت ، تغییر حکومت توسط مردم یک کشور صورت می گیرد ، هیچ ربطی به معاملات رژیم حاکم با امریکا و غرب ندارد . الجزایر و سودان دو نمونه . همین شاه خودمان که کاملا در خط امریکا بود ، وقتی مردم امدند خیابان خودش فهمید باید برود . این که مزخرف گوادلوپ سر هم میکنید باید بگویید چرا گوادلوپ بازی در ونزوئلا و سوریه و الجزایر و سودان کار نمی کند ؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.