حمله جنگنده های رژِیم اسد به ادلب

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشش غیرنظامی در حمله رژیم اسد به ادلب کشته شدند

به گزارش مسئولان برج دیده‌بان مخالفان رژیم اسد، جنگنده‌های این رژیم و روسیه شهر سراقب، شهرک‌های کفرنبل و بداما، روستاهای کفر سجنه، بزابور، معره حرمه، طوح، دار، کبیره، تل دم، تل قطره در منطقه کاهش تنش ادلب را بمباران کرده‌اند.

بنا به اعلام سازمان دفاع مدنی سوریه؛ «کلاه سفیدها» بر اثر حملات جنگنده‌های روسیه به کفر سجنه ۳ غیرنظامی کشته شده‌اند. در حملات هوایی رژیم اسد به سراقب، بزابور و معره حرمه نیز ۳ غیرنظامی کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

گفتنی است بر اثر حملات سربازان رژیم اسد، جنگنده‌های روسیه و گروه‌های تروریستی خارجی تحت حمایت ایران به مناطق کاهش تنش ادل که از آغاز اکتبر امسال تاکنون ادامه دارد، حدود ۶۲ هزار غیرنظامی وادار به ترک خانه‌هایشان شدند.

ادلب و حومه آن که در کنترل مخالفان رژیم اسد قرار دارد، در نشست ۵-۴ مه سال ۲۰۱۷ در آستانه (نورسلطان) جزو مناطق کاهش تنش اعلام شده، اما حملات رژیم اسد و روسیه به این منطقه ادامه دارد.

از زمان امضای توافق سوچی میان ترکیه و روسیه در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۱۳۰۰ غیرنظامی بر اثر این حملات جان باختند. همچنین ظرف یک سال اخیر بیش از یک میلیون شهروند سوریه به دلیل این حملات به مناطق نسبتا امن‌تر به‌ویژه مرز این کشور با ترکیه مهاجرت کردند.