حمله سایبری و باج‌خواهی هکرهای ایرانی از یک شرکت اسرائیلی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ هکرهای ایرانی با حمله به اسناد یک شرکت اسرائیلی،‌ پس از دریافت پاسخ منفی در برابر باج‌خواهی اقدام به انتشار اطلاعات این شرکت کردند.

پایگاه خبری وای‌نت اسرائیل گزارش داد یک گروه هکری به نام «ان‌تری‌تی‌ورم» با نفوذ به شبکه شرکت اسرائیلی «وریتاس»، اطلاعات سیستم این شرکت را رمزگذاری کرده و برای آزادسازی آن درخواست چهار بیت‌کوین (بیش از ۲۳۵هزار دلار) کردند.

بنابر همین گزارش، شرکت اسرائیلی وریتاس این درخواست را رد کرد و به دنبال آن، هکرها حدود ۱۸ هزار سندی را که از این شرکت به سرقت برده بودند به صورت عمومی منتشر کردند.

به نوشته بیانیه شرکت وریتاس، «هیچ اطلاعاتی از شرکت یا مشتریان آن به سرقت نرفته و هیچ خسارتی به سِرورهای پشتیبان ما وارد نشده است.»

در روزهای اخیر نیز شرکت «اچ اند ام» در اسرائیل هدف حمله مشابه سایبری قرار گرفته و هکرها گفته‌اند در صورتی که خواسته آن‌ها انجام نشود، اطلاعات حساسی را در روزهای آینده منتشر می‌کنند.

به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، گروه هکری که اقدام به خرابکاری‌های اخیر کرده، همان گروه وابسته به ایران است که شش ماه پیش نیز عملیات سایبری مشابهی را انجام داده بود.