حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، ساعتی پیش پایگاه عین الاسد محل استقرار نظامیان آمریکایی با سه فروند پهپاد مورد حمله قرار گرفت. برخی از فعالان عراقی و کاربران شبکه‌های اجتماعی بامداد امروز از حمله پهپادی به پایگاه نظامی آمریکایی «عین الاسد» در استان الانبار واقع در غرب عراق خبر دادند.

این حمله در حالی رخ می‌دهد که در آخرین ساعات پنجشنبه شب انفجاری شدید یک کاروان لجستیک نظامی آمریکایی ها را در نزدیکی این پایگاه هدف قرار داد به طوری که شدت آن موجب انتشار اخبار نادرستی مبنی بر حمله به عین الاسد شد.

صابرین نیوز به نقل از منابع خود نوشت: “پایگاه عین الاسد در الانبار مورد اصابت ۳ فروند پهپاد انتحاری قرار گرفت که سامانه های پدافند هوایی مستقر در این پایگاه، از ردیابی و انهدام پهپادها باز ماندند.”

این کانال خبری در تکمیل خبر خود از زخمی شدن چند سرباز آمریکایی خبر داد و اعلام کرد که کلیه هواپیماهای غیرنظامی در استان‌های غربی، با تخلیه فضای آسمان غرب عراق، مسیرهای خود را تغییر داده‌اند.

این حمله در روزهای ناآرام عراق صورت گرفت. انفجار تروریستی در بغداد و حمله به فرودگاه اربیل از جمله تنش های اخیر این کشور بود.

فعالان توئیتری عراق هم  بامداد روز جمعه خبر دادند که پایگاه نظامی عین الاسد با سه فروند پهپاد هدف قرار گرفته است.

برخی از کاربران عراقی عنوان کردند که در این حمله خوابگاه‌های نظامیان آمریکایی، اتاق عملیات و سامانه پدافندی پایگاه عین الاسد مورد حمله سه فروند پهپاد قرار گرفته است.

فعالان تأکید کردند که پدافند هوایی مستقر در اطراف پایگاه عین الاسد که در آن نیروهای آمریکایی حضور دارند، در مقابله با این پهپادها شکست خورده است.

کاربران اظهار داشتند که حمله پهپادی به عین الاسد مشابه حمله پهپادی است که به فرودگاه اربیل صورت گرفت.

برخی منابع عراقی شامگاه پنج‌شنبه نیز از حمله راکتی به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد خبر دادند، اما فرماندهی حشد عشایری عراق با صدور این حمله راکتی را تکذیب کرد.