حمید رسایی استاندار قم می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – شنیده ها

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که حمید رسایی (نماینده سابق مجلس) به عنوان محتمل ترین گزینه‌ی استانداری قم مطرح شده و احتمال انتخاب وی به این سمت، افزایش یافته است.

حمید رسایی زاده ۱ مرداد ۱۳۴۷ ، روحانی و سیاست‌مدار اصولگرای ایرانی است، که در ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی به‌عنوان نماینده شهر تهران در مجلس حضور داشت.

وی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از سوی شورای نگهبان، رد صلاحیت شد. اما در دوره دهم صلاحیت او دوباره تأیید گردید. رسایی از حامیان محمود احمدی‌نژاد در دوره اول ریاست‌جمهوری وی بود. او همچنین از اعضای شورای مرکزی قرارگاه عمار است.

۹ دی (هفته‌نامه) نشریه‌ای است با دوره انتشار هفتگی و به مدیر مسئولی و صاحب امتیازی حمید رسایی که چندین بار نیز لغو امتیاز شد و دوباره پس از مدت کوتاهی انتشار خود را از سر گرفت. این نشریه متمایل به جناح محافظه کار در جمهوری اسلامی ایران قلمداد می‌شود. انتشار مطالب اقتصادی (که در مجوز نشریه نبوده‌است) و انتشار کاریکاتوری از سید محمد خاتمی (بدون لباس روحانیت) از دلایل توقیف این نشریه اعلام شد.

در پی اظهارات رسایی علیه مهدی هاشمی و پدر وی؛ اکبر هاشمی رفسنجانی، در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۱ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، دادستانی تهران، علیه وی در دادگاه ویژه روحانیت اعلان جرم نمود. بنا بر اظهارات وکیل مدافع مهدی هاشمی، حمید رسایی همچنین دارای محکومیت‌هایی در دادگاه ویژه روحانیت، به دلیل اتهامات مالی و توهین به مقدسات نیز می‌باشد.