حواشی مراسم توپ طلا تمامی ندارد، موفقیت بهترین بازیکن فوتبال جهان زیر سایه نابرابری جنسیتی

نگام ـ ورزشی ـ او تاریخ‌ساز است ، اولین بوده اما توجه دنیا به سمت دیگری است. وقتی برنده شد از او در مورد افتخاراتش سؤال نشد. در مورد استعداد و توانایی‌هایش از او نپرسیدند بلکه در رابطه با رقص از او سؤال شد. این شرایط بهترین بازیکن زن فوتبال دنیاست. ادا هگربرگ.

به گزارش اعتمادآنلاین،  هگربرگ در مصاحبه با «سی ان ان» می‌گوید وقتی به‌عنوان بهترین بازیکن دنیا انتخاب شد انتظار داشت در ارتباط با فوتبال از او سؤال کنند نه رقص اما حتی این سؤال جنسیت‌زده هم نتوانست شادی او را کم کند.

 هگربرگ یک فوتبالیست نابغه است. او در بیست‌ویک بازی سی‌وسه گل به ثمر رسانده و نقشی اساسی در قهرمانی لیون در لیگ قهرمانان اروپا داشته است. ادا تنها ۲۳ سال دارد و بهترین سالهای فوتبالی‌اش پیش رویش است.

انتظار می‌رفت بهترین بازیکن زن فوتبال جهان برای فوتبالش به یاد آورده شود اما حالا تمام تیترها در مورد سؤال جنسیت‌زده مجری برنامه بالن‌در است. با این حال هگربرگ می‌گوید آنچه از این شب به خاطر خواهد آورد هیجان و لذت بردن جایزه بهترین بازیکن دنیاست نه صرفاً سؤال نا به‌جای مجری.

هگربرگ به دلیل بازی برای لیون به فرانسه مهاجرت کرد. کشوری که به گفته ادا برابری زیادی در ورزش زنان و مردان وجود دارد. ادا هگربرگ یک فوتبالیست فوق‌العاده و زنی تواناست و گرفتن جایزه بهترین فوتبالیست زن دنیا برای دختران و زنان ورزشکار الهام‌بخش خواهد بود اما ورزش زنان راه درازی برای رسیدن به برابری در پیش دارد.