حکم زندان کیوان صمیمی دوشنبه اجرا میشود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، کیوان صمیمی ضمن اعلام خبر اجرای حکم زندان خود نوشت:اکنون توسط سامانه‌ قوه قضائیه احضاریه‌ی بالا را از اجرای احکام دریافت کردم.نیروهای امنیتی که می‌خواهند سکان پرونده‌ی قضایی‌ام کماکان دردست آن‌ها باشد، گمان می‌کنند با زندانی‌کردن یک ملی‌مذهبی قدیمی که به‌طور علنی از جنبش اجتماعی مطالبه‌محور دفاع می‌کند می‌توانند با ایجاد مثلاً رعب، ضربه‌ای به اعتراضات مسالمت‌آمیز تهیدستان وارد کنند.

تشکل‌های پیشتاز کارگری راه درست خود را پیدا کرده‌اند و به‌رغم پرداخت هزینه، جنبش خشونت‌پرهیز که تنها راه استیفای حقوق صنفی و اجتماعی‌ست را تقویت خواهندکرد.

با همت عقلانی زحمتکشان و محذوفان، ماه‌به‌ماه مشی جنبشی در کشور نهادینه‌تر شده و حرکات تندروهای حکومت که برمبنای النصربالرعب تنظیم می‌شود نتوانسته‌است جلوی بسط گفتمان مطالبه‌محور را بگیرد.

اینجانب نیز به‌عنوان یکی از پیروان جنبش اجتماعی، از درون حبس چه‌بسا بیش از اکنون خواهم‌توانست در تقویت حق‌طلبی‌ کارگران و عدالت‌خواهی موثر باشم.

کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و از فعالان ملی-مذهبی، روز دوشنبه ششم مرداد، از تأیید حکم سه سال زندان خود در دادگاه تجدیدنظر به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» خبر داده بود.

این روزنامه‌نگار ۷۲ ساله خرداد ماه سال جاری با اعلام خبر محکومیت خود در دادگاه انقلاب اسلامی، آن را ناعادلانه توصیف کرده و گفته بود که به این حکم اعتراض خواهد کرد.

کیوان صمیمی اردیبهشت پارسال در تجمعی به مناسبت روز جهانی کارگر بازداشت شده بود که پس از چندی آزاد شد اما شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران او را به صورت غیابی محکوم کرد.

رأی این دادگاه در ابتدا پنج سال زندان بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و یک سال زندان هم بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» بود، اما آقای صمیمی اعتراض کرد و دادگاه برای بار دوم وقت رسیدگی تعیین کرد که در نهایت جلسه دادگاه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار شد.

آقای صمیمی در کانال تلگرامی‌اش با اشاره به این‌که رأی قطعی سه سال حبس را سیداحمد زرگر، رئیس‌ شعبه ۳۶ تجدیدنظر، صادر کرده، نوشت: «حکومتی که ادعا می‌کرد خدمتگزار مستضعفین است، با حضور یک روزنامه‌نگار قدیمی در تجمع کارگران و زحمتکشان این‌گونه برخورد می‌کند.»

کیوان صمیمی چندین سال در چند نوبت قبل از انقلاب ۵۷ و شش سال نیز پس از اعتراضات جنبش سبز در سال ۸۸ زندانی شده بود.‎

او در واکنش به تأیید حکم سه سال زندان گفته است «هیچ‌وقت از گفتن حق منصرف نشده‌ام و پس از کشیدن این سه سال هم چنانچه زنده بمانم، منصرف نخواهم ‌شد».