خاندان دستغیب پس‌از چهاردهه، از تولیت شاهچراغ کنار رفتند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ لطف‌الله دژاکام، امام‌جمعه شیراز، موقتا به تولیت حرم شاهچراغ، گمارده شد. او جای علی‌اصغر دستغیب را گرفت که هفت‌سال بود متولی شاهچراغ بود.

ششم تیرماه بود که آیت الله سید علی اصغر دستغیب پس از حدود ۷ سال خدمت به عنوان تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، به علت عارضه قلبی و نیاز به استراحت، از این مسئولیت استعفا داد.

در محوطه آستان مقدس شاهچراغ ، امامزاده احمد ، پسر امام‌ موسی کاظم، و نیز محمد، یکی‌از برادران احمد، به خاک سپرده شده‌اند و محل زیارت شیعیان‌اند که حرم‌شان در عصر هشتم هجری قمری ساخته شده.

برگردیم به خاندان دستغیب؛ علی‌اصغر دستغیب، متولی اسبق شاهچراغ، خودش، سال ۱۳۹۳ جای دایی‌اش، محمدمهدی دستغیب را گرفت که از سال ۱۳۶۰، ۳۳سال بود، متولی حرم شاهچراغ بود.

محمدمهدی دستغیب برادر، عبدالحسین دستغیب سومین «شهید محراب»، نخستین امام‌جمعه شیراز پس‌از انقلاب و نماینده بنیانگذار جمهوری اسلامی، بود که در آذر ۶۰ به‌دست گوهر ادب‌آواز، عضو سازمان مجاهدین‌خلق، ترور شد.

در خاندان دستغیب، البته علی‌محمد دستغیب هم هست؛ از جمله مراجع بلاد و نماینده پیشین مجلس خبرگان که از سال ۱۳۸۸ به‌بعد، به‌روشنی طرف میرحسین موسوی را گرفت و از همان‌زمان حتی به مجلس خبرگان هم راه داده‌نشد.

خلاصه پس‌از چهاردهه خاندان دستغیب، تولیت سومین حرم مهم مذهبی شیعی در ایران را واگذار کرد.