خبرسازی رسانه های قالیباف علیه لاریجانی با کدام هدف / رسانه های قالیباف همدیگر را بی اعتبار کردند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ هفته گذشته روزنامه صبح نو وابسته به قالیباف مدعی شد که علی لاریجانی در جلسه ای برای حضور در انتخابات شرط گذاری کرده و گفته است که برای حضور باید جریان اصولگرا نیز از وی حمایت کنند. فارغ از درستی و نادرستی خبر نحوه تنظیم و پیگیری این خبر توسط جریان رسانه ای قالیباف نشان می داد که قالیباف به شدت نگران است در صورت حضور علی لاریجانی در انتخابات مورد حمایت اکثریت اصولگرایان قرار نگیرد و همان بلایی بر سر او بیاید که پیش از این در انتخابات های ۸۴، ۹۲ و ۹۶ آمد.

با این حال نکته جالب این است که خبری را رسانه ای از قالیباف منتشر می کند و رسانه دیگر آنها منبع منتشر کننده را «غیرمعتبر» می خواند.
درحالی که روزنامه صبح نو مدعی شرط گذاری لاریجانی شده بود، سایت دیگر وابسته به قالیباف با بیژن مقدم درباره شرط علی لاریجانی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری مصاحبه کرده و او به این سایت گفته: «هیچ منبع معتبری تا به حال چنین شرط گذاری را تأیید نکرده و معلوم نیست چنین جمله ای از طریق چه کسی نقل شده است»

با وجود آنکه بیژن مقدم روزنامه قالیباف را «غیرمعتبر» خوانده اما در نقد حضور لاریجانی در انتخابات دلایل بسیاری را آورده است.
گفتنی است مصاحبه های زنجیره ای رسانه قالیباف درنقد حضور لاریجانی در انتخابات نشان از واهمه قالیباف از حضور لاریجانی در میان اصولگرایان دارد.
تیترهای زیر که در یک روز در رسانه قالیباف منتشر شد نمونه های روشنی است که از ترس قالیباف از حضور لاریجانی در انتخابات حکایت می کند:

  • بیژن مقدم: شرط علی لاریجانی برای کاندیداتوری خیلی واقعیت ندارد/ لاریجانی به لحاظ فکری تغییر کرده اما اصلاح‌طلب نشده
  • سکوت کارگزاران درباره علی لاریجانی
  • غلامرضا مصباحی‌مقدم درباره اصلاح‌طلبان و انتخابات ۱۴۰۰ از چالش‌های لاریجانی و ظریف می گوید
  • ناصر ایمانی: لاریجانی محبوبیتی در میان مردم ندارد/ هیچ‌یک از جناح‌های سیاسی از لاریجانی حمایت نمی‌کنند/ اصلاح‌طلبان اگر مجبور شوند پشت لاریجانی می‌ایستند
  • سلیمی نمین: ائتلاف اصولگرایان حول محور لاریجانی بعید است/ رفع آثار تخریب‌ها علیه لاریجانی در کوتاه مدت میسر نیست/ اصلاح‌طلبان از لاریجانی حمایت نمی‌کنند/ دوگانه لاریجانی – ظریف محتمل نیست

گفتنی است قالیباف که مانند محسن رضایی در هر انتخاباتی ثبت نام کرده، به علت عدم اجماع بدنه اصلی اصولگرایان روی وی همه انتخابات ها را با شکست پشت سرگذاشته است. او این بار نیز می ترسد به او گفته شود «در همان منصبی که هستی باقی بمان» از همین رو تلاش می کند پیش از گرم شدن انتخابات رقبا را از میدان خارج کند تا یکه تاز میدان اصولگرایی باشد.