خبرنگاران آناتولی در تظاهرات روز جهانی کارگر در آلمان زخمی شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدو نفر از خبرنگاران آناتولی در جریان درگیری پلیس آلمان با تظاهرات کنندگان روز جهانی کارگر در برلین زخمی شدند.

به گزارش آناتولی ، اربیل باشای و جنید کاراداغ دو نفر از خبرنگاران آناتولی در جریان درگیری پلیس با کسانی که به مناسبت روز جهانی کارگر در برلین، پایتخت آلمان تظاهرات کرده بودند، زخمی شدند.

این درگیری اول ماه می در شهر نوکلن برلین رخ داد و یکی از ماموران پلیس به صورت باشای که در حال فیلمبرداری از تظاهرات و دستگیری یکی از شرکت‌کنندگان بود، با مشت ضربه زد.

کاراداغ دیگر خبرنگار آناتولی نیز بر اثر اصابت سنگ از سوی معترضان مجروح شد.

باشای که در حال پوشش خبری تظاهرات روز جهانی کارگر در برلین بوده در این رابطه گفت:

“به همراه دوستانم مشغول تماشای اعتراضات در میدان هرمان بودیم. هزاران نفر از شرکت‌کنندگان شروع به راهپیمایی کردند. در خیابان زونن الی میان معترضان و نیروهای پلیس درگیری صورت گرفت. من و جنید از پشت یک در نیمه باز ماجرا را دنبال کردیم.

معترضان به سوی نیروهای پلیس شیشه و سنگ پرتاب می‌کردند و آنها نیز با تظاهرات‌کنندگان با خشونت برخورد کردند. مشغول تصویربرداری از بازداشت یکی از معترضان بودم که یکی از نیروهای پلیس مانع آن شد و به صورتم مشت زد.”

عایشه کمال، یکی از برگزارکنندگان این تظاهرات در بیانیه‌ای مطبوعات اعلام کرد که پلیس خواستار تشدید تنش تشدید بوده و کسانی که در این تظاهرات شرکت می کردند مدام مورد برخورد تند پلیس قرار گرفته‌اند.