خبرگزاری‌ آناتولی خواستار انعکاس بحران انسانی سوریه در خبرگزاری‌های اروپا شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممتین موتان‌اوغلو، معاون مدیرعامل و سردبیر آناتولی از خبرگزاری‌های اروپایی خواست تا بحران انسانی در سوریه را در اخبار خود منعکس کرده و حساسیت بیشتری به خرج دهند

متین موتان‌اوغلو، معاون مدیرعامل و سردبیر خبرگزاری آناتولی از خبرگزاری‌های اروپایی خواست تا بحران انسانی در سوریه را در اخبار خود منعکس کرده و حساسیت بیشتری به خرج دهند.

موتان‌اوغلو طی سخنانی در نشست مجمع عمومی اتحادیه خبرگزاری های اروپا (EANA) که در پراگ پایتخت جمهوری چک برگزار شد، با اشاره به تشدید حملات رژیم اسد به ادلب سوریه نسبت به وقوع موج جدید مهاجرت در منطقه هشدار داد.

وی ضمن انتقاد از عدم توجه رسانه‌های اروپایی به آوارگی هزاران سوری بر اثر حملات رژیم اسد، بر مسئولیت EANA در انعکاس بحران انسانی سوریه به افکار عمومی اروپا تاکید کرد.

سردبیر خبرگزاری آناتولی اظهار داشت:‌ در صورت عدم توجه به بحران سوریه نه تنها ترکیه بلکه تمام کشورهای اروپا از وقوع موج جدید مهاجرت متاثر خواهد شد. بنابراین EANA برای پوشش رسانه‌ای تراژدی انسانی در سوریه و انعکاس آن به افکار عمومی بیشتر تلاش کند.

موتان‌اغلو با یادآوری سفر هیئت سیزده نفره از سردبیران خبرگزاری آناتولی به سوریه گفت که خبرنگاران در این سفر از نزدیک شاهد تراژدی انسانی در سوریه شدند.

گفتنی است سلسله کنفرانس‌های اتحادیه خبرگزاری‌های اروپای غربی (EANA) که آناتولی نیز از اعضای هیئت موسس آن است، همه ساله به منظور تقویت همکاری و تبادل تجربه برگزار می‌شود.