خبر دیگری از نگام تایید شد/ قالیباف برای ابلاغ پیام رهبری به پوتین به روسیه می‌رود

نگام قبلا خبر داده بود که قالیباف برای کسب اعتبار و تاثیرگذاری در انتخابات ۱۴۰۰ قرار است عازم روسیه شود ، و وقتی که پوتین با سفر او به دلیل جایگاه وی در مجلس موافقت نکرده ، قرار شده حامل پیامی از سوی رهبری برای پوتین شود که با چنین شرایطی ، پوتین ملاقات با قالیباف را پذیرفته است.

اینک همشهری با انتشار خبری ، به نوعی خبر نگام را تایید کرده که : قالیباف قرار است به‌زودی عهده‌دار انتقال پیامی رسمی به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه شود که تا پیش از این در حیطه کاری دیپلمات‌های ارشد نظام و یا حداقل مسئولانی بوده است که در حوزه دیپلماسی نقش‌آفرین بوده‌اند.

یک منبع آگاه دراین‌باره گفت: اگرچه پیش‌تر رئیس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه در سفر اخیرش به تهران و در دیدار با رئیس مجلس از محمدباقر قالیباف برای سفر به روسیه دعوت به عمل آورده بود. قرار بود این سفر در اواخر آذرماه انجام شود، اما به‌دلیل تغییر سطح دیدار قالیباف در سفر به مسکو، این برنامه در روز آخر لغو شد. آنطور که در خبر‌های غیررسمی آمده است، علت تعویق در انجام سفر قالیباف به روسیه، قطعی‌نشدن زمان ملاقات با پوتین بوده است.

با توجه به روند مرسوم دیدار‌های پوتین و احتیاط‌های خبرساز او در حفظ سلامتی‌اش، دیدارکننده رئیس‌جمهور روسیه باید ۱۵‌روز در قرنطینه بماند. به همین دلیل پیشنهاد داده شده که قالیباف در تهران و در فرودگاه روسیه آزمایش کرونا بدهد که آن‌ها نیز این موضوع را پذیرفته‌اند.