خداحافظی رضوانی‌فر؛ سناریوسازی برای ورود به دولت رئیسی؟!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – شنیده ها

هفته گذشته خبری مبنی بر اینکه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل شستا را برکنار کرده است.

این عزل در حالی انجام شد که محمد شریعتمداری و به احتمال فراوان سایر مدیران پرحاشیه وزارت متبوع، آخرین روزهای کاری خود در این وزارتخانه را می‌گذرانند اما به ناگاه در روزهای پایانی بعد از سال‌ها همکاری نزدیک و تنگاتنگ با یکدیگر، به مشکلات جدی بر می‌خورند و کار به عزل می‌کشد.!

قابل تأمل است که بلافاصله پس از این عزل که بیشتر به عزل صوری می‌ماند تا واقعی، رضوانی فر در مصاحبه با برخی رسانه‌ها تلویحاً مبارزه با لابی و فساد و تخلف وزیر را علت برکناری خود عنوان می‌کند؛ در حالی که از او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، به عنوان‌ یکی از متهمان فسادهای هزارمیلیاردی در شرکت‌های تابعه شستا نام می‌برند و سالهاست او در کنار شریعتمداری کاملاً هماهنگ با یکدیگر مشغول کار بوده اند و جای بسی تعجب و محل سوال است که در این چند روز پایانی حیات کاری وزرا و مدیران ارشد دولت روحانی، دقیقاً چه اتفاقی افتاده است که مدیرعامل معزول شستا، مدیربالادستی خود را تلویحاً به تخلف و فساد متهم می‌کند؟!

بر اساس شنیده‌ها، فشارهایی از سوی حلقه دانشگاه امام صادق و محمد مخبر معاون اول ابراهیم رئیسی بر روی حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت انتصاب محمد رضوانی‌فر به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انجام گرفته است.

این در حالی است که محمد رضوانی‌فر متهم به فسادهای هزارمیلیاردی می‌باشد و این برخلاف وعده‌های وزیر جدید و ابراهیم رئیسی درباره استفاده از مدیران سالم و بی‌حاشیه و ضد فساد می‌باشد.

حال باید دید که در دولت ابراهیم رئیسی از مدیران پرحاشیه همچون محمد رضوانی‌فر که متهم به فساد می‌باشند و برای هر دولتی هزینه ایجاد می‌کنند، استفاده می‌شود یا خیر؟