خدمت و خیانت “مدیریت جهادی” (سکانس اول) در خلوت شهید آوینی

نصرت الله محمود زاده

چرا تیشه به ریشه زدن تمامی ندارد؟ “مدیریت جهادی” نتیجه تلاش بی‌نام و نشان‌هایی است که در فضای دود و باروت شکل گرفت، اما چرا اکنون این ثروت‌های فرهنگی آلت دست عده‌ای جاه‌طلب شده؟
آیا می‌دانید قهرمان فتح خرمشهر کیست؟
آیا معلوم شد فاتح فاو چه کسانی بودند؟
مخ اقتصاد ۸ سال جنگ چه کسانی بودند؟
چند عکس سلفی از این مردان بی‌ادعا در تاریخ ثبت شد؟
داشتم درآستانه سالروز شهادت دوست و همکار جهادیم، شهید آوینی، خاطرات ایام همراهی با او را مرور می‌کردم. او کارش را در گروه جهاد با مجموعه ترکمن‌صحرا، سیل خوزستان و خان‌گزیده‌ها شروع کرد و بعد، بلافاصله بعد از شروع جنگ، با جمعی به جبهه رفته و اثر ماندگار “روایت فتح” را خلق کرد. تأثیر گذارترین پیام این مجموعه “مدیریت جهادی” است. چند درصد مردم آوینی را قبل از شهادت می‌شناختند؟
سوء استفاده از مدیریت جهادی از جایی شروع شد که شهردار تهران با این شعار از املاک نجومی سردرآورد. بعد هم احمدی نژاد را در نقش شهید رجایی به خورد مردم دادند. این روزها هم که می‌بینید در مناطق سیلزده چه بساطی به راه انداخته‌اند.
به راستی ما را چه شده ؟ بس کنید.
تخمین زده‌اند که حدود ۲۰ هزار میلیارد خسارت سیل اخیر است. اگر قوه قضاییه اراده کند و به منظور هم‌دردی، فقط پول دوتا از ده‌ها اختلاس‌ را به سیلزده گان برگردند، مشکل مادی سیل حل خواهد شد، اما می‌دانید جبران خسارت این ارزش‌ها چند هزار شهید هزینه دارد؟ شهدا، شرمنده.
قربان شکل ماهتان، عوام فریب‌های تشنه‌ی قدرت، رسانه ملی بد دفاع کننده از ارزش‌ها، شما را به خدا از این مردم ماتم‌زده سیل دست بردارید و این‌قدر بیل به‌دستان سوار بر هلی کوپتر را با چند فیلمبردار راهی مناطق سیل زده نکنید. این‌قدر در یک گروه به ظاهر خودجوش متمرکز نشوید. پای مجری‌های نان به نرخ روز خور را از رسانه ملی قطع کنید. خطابم به چهارتا بزرگتر رسانه ملی است، نه این تازه واردها.
علمای قم، گناه حضور یک خانم در استادیوم ورزشی بیشتر است یا ترویج فیلم‌های سبکی چون “رحمان ۱۴۰۰” که اخیرا پرده‌های سینما را تسخیر کرده و هنرپیشه‌های این گونه فیلم‌ها شده‌اند مجری و بلبل انحصاری شبکه‌های سیما؟ یادتان هست چرا مهر احمدی‌نژاد به دلتان نشست؟ این رندها رگ خواب رسانه ملی را پیدا کرده‌اند و به صرف انتقاد از کسانی که افراد اتاق فکر رسانه ملی چشم دیدن آنها را ندارند، دستمزد نجومی خود را با ترویج بلیط بخت‌آزمایی اپلیکیشن(۲۰۷۸۰) از جیب مردم تأمین می‌کنند.
مدیریت جهادی را در رفتار شهدایی چون بروجردی، باقری، چمران و بابایی در گمنامی در خطوط بحران‌ شب‌های عملیات جستجو کنید. کدام شهید بر روی خاکریزهای فتح‌المبین و بیت‌المقدس با عکس سلفی عملکرد دیگران را به نام خود به خورد رسانه ملی جادو شده در تفکر جهل مقدس ‌جا زده بود؟
می‌فرمایید چه باید کرد؟
فردا از مرام مدیریت جهادی شهدا خواهم گفت.
الهی، هیچ بازمانده جنگ را شرمنده شهدا نکن.