خرازی در کنگره حزب ندا: کنش‌‌گران سیاسی تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهند کرد/ اصلاحات همیشه زنده است/ نام ظریف در تاریخ باقی خواهند ماند

 

 

نگام ، سیاسی _ دبیرکل حزب ندای ایرانیان تاکید کرد: به رغم همه مشکلات فراوانی که در کشور است آنچه که فرهنگ فریبکاری و پوپولیسم است و دوباره دارد در این کشور ریشه می‌‌دواند، کنش‌‌‌گران سیاسی هوشمندانه تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهند کرد که نتیجه‌‌اش آن جهود و آن گرفتاری بزرگ و هدر رفتن سرمایه‌‌های ملی مردم و استعدادهای کشور شود.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید محمدصادق خرازی صبح امروز در چهارمین کنگره حزب ندای ایرانیان، ضمن خیر مقدم به مهمانان و وزیر امور خارجه گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد. فشار سیاسی وجود دارد و نقدهای جدی به عملکردهای دولت و دولتمردان وجود دارد. مشکلات مردم و تحریم ظالمانه استکبار و استعمار جهانی و بی‌‌‌تدبیری‌‌ها در مدیریت همگی واقعیت های امروز جامعه ما هستند.

کنش‌‌گران سیاسی هوشمندانه تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهند کرد

وی با بیان اینکه عدم امنیت برخی کنشگران سیاسی عارضه بزرگ و دردآوری است که سلسله اندام‌‌های جریان‌‌های سیاسی را لرزانده است، اظهار داشت: ما انتطارات فراوان و زیادی از دولت و مسئولان داریم اما هرگز حاضر نیستیم روی دیوار کسانی که بر سختی و گرفتاری هشت ساله دوران جهود فکری این کشور را ایجاد کردند را امضا کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: به رغم همه مشکلات فراوانی که در کشور است آنچه که فرهنگ فریبکاری و پوپولیسم است و دوباره دارد در این کشور ریشه می‌‌دواند، کنش‌‌‌گران سیاسی هوشمندانه تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهند کرد که نتیجه‌‌اش آن جهود و آن گرفتاری بزرگ و هدر رفتن سرمایه‌‌های ملی مردم و استعدادهای کشور شود.

اصلاحات همیشه زنده است

خرازی با بیان اینکه انتظارات ما از دولت و دولتمردان جدی است، تصریح کرد: اصلاحات همیشه زنده است چون که حرف مهم و پیام بزرگی را و گفتمان اصلی را یعنی توسعه سیاسی و اقتصادی و اصلاحات همه‌‌جانبه برای مردم و انطباق دین و دولت در مبارزه با استعمار را در درون خودش جای داده است.

وی افزود: اصلاح‌‌طلبان و کنشگران واقعی جریانات فکری – سیاسی ایران اجازه نخواهند داد نیروهای خارجی بر این کشور و استعمارگران و کسانی که با تحریم‌‌های طالمانه نوع جدیدی از استعمار را دارند، در برابر کشورهایی مثل ما این نقش را ایفا می‌‌کنند، بتوانند موفق شوند. همبستگی ما و تلاش گسترده و مستمر ما می‌‌‌تواند به سیاست خارجی کمک کند.

اصل سیاست خارجی، سیاست داخلی است

سفیر اسبق ایران در فرانسه با بیان اینکه اصل سیاست خارجی، سیاست داخلی است و استمرار سیاست داخلی به سیاست خارجی مرتبط می‌‌شود، خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه اگر پشتوانه‌‌‌اش مردم، اتحاد و همبستگی جریانات سیاسی باشند، می‌‌تواند در عرصه‌‌های ملی، بین‌‌المللی و منطقه‌‌‌ای موفق باشد که موفق هم بوده است.

خرازی با بیان اینکه موفقیت سیاست خارجی این دولت را توصیه می‌‌‌کنیم خود دولتمردان حفط کنند، ابراز داشت: همه دولتمردان باید این دستاوردها را جدی بگیرند. سیاست خارجی نیازمند همبستگی و وحدت ملی برای کسب منافع ملی ملت ایران دارد. باید کمک کنیم که دستاندرکاران روزهای سخت و دشوار خواب ناخوش بیگانگان را تعبیر نکنند.

دل ظریف بیش از ما خون است

وی با تاکید بر اینکه همه مردم ایران و دنیای اسلامی و کنشگران سیاسی و بین‌‌‌المللی با شخصیت ممتاز و چهره بین‌‌المللی جواد ظریف آشنایی دارند، بیان کرد: هنگامی که ظریف به دولت معرفی شد، مقاله‌‌ای نوشتم و گفتم دبیرکل سازمان ملل در جلسه‌‌ای که من حضور داشتم، گفت اگر ظریف متعلق به ایران نبود ظرفیت این را داشت که دبیرکل سازمان ملل متحد شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: می‌‌‌‌توانم این را بگویم که دل او بیش از ما خون است. امروز دغدغه‌‌‌‌های او برای کشور کمتر از همه کنشگران سیاسی داخلی نیست اما این روزها با همه مشکلاتی که در صحنه خارجی و بی‌‌‌مهری‌‌‌هایی که در صحنه داخلی دارد، محکم ایستاده و مستحکم برای کشور و مردم جمهوری اسلامی و برای آرمان شهیدان و کسانی که امروز نیستند اما آرمان‌‌شان است، تلاش گسترده می‌‌کند.

نام ظریف در تاریخ باقی خواهند ماند

خرازی با بیان اینکه ظریف افتخار مردم ایران است و نام او جزو کسانی است که نامش در تاریخ ایران باقی است، یادآور شد: بارها گفته‌‌ام که دکتر فاطمی ۱۶ سال وزارت نکرد بلکه یازده ماه وزارت کرد اما همواره در طول تاریخ ایستاده است و نام ظریف هم در روابط بین‌‌المللی و خارجی و تاریخ روابط بین‌‌الملل باقی خواهد ماند.