خسرو سینایی بر اثر ابتلا به کرونا بستری شد / جزئیاتی تازه از وضعیت سینایی/ از عفونت و خون‌ریزی ریه تا پایین آمدن اکسیژن خون

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، شب گذشته حبیب احمدزاده از ابتلای خسرو سینایی کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران به ویروس کرونا خبر داد.

سینایی حدود یک ماه قبل نیز برای یک عمل جراحی در بیمارستان بیستری بود و بعد از مدتی مرخص شد.

شب گذشته حبیب احمدزاده (نویسنده، فیلمنامه‌نویس و مستندساز) با انتشار متنی کوتاه در فضای مجازی از ابتلای خسرو سینایی کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران به ویروس کرونا خبر داد.

احمدزاده در این متن ضمن درخواست دعا از مردم گفته بود که خسرو سینایی به واسطه عفونت توامان ریه و نیز بیماری کرونا در بخش ویژه بیمارستان امیر اعلم بستری شده و تحت تنفس کمکی با دستگاه ونتیلاتور است.

یک منبع آگاه درباره وضعیت خسرو سینایی توضیح داد: فعلا تغییری در وضعیت ایشان ایجاد نشده است. اینکه چطور به کرونا مبتلا شده، به مشکلاتی که در چند ماه گذشته داشته مربوط می‌شود چراکه ماجرای عفونت ریه‌ای ایشان مربوط به چند ماه گذشته است.

وی ادامه داد: آقای سینایی در چند ماه گذشته علاوه بر عفونت و خون‌ریزی ریه، مشکلات کلیوی داشت و حتی کمر خود را نیز عمل کرده و اکسیژن خونشان پایین آمده بود. بنابراین ایشان در چند ماه گذشته مجبور بودند به بیمارستان رفت‌وآمد داشته باشند و همین موضوع سبب شده تا به کرونا مبتلا شوند.

او در ادامه اظهار داشت: خانواده ایشان از دیشب که خبر بیماری استاد پخش شد، با تماس‌های بسیاری مواجه شدند و تحت فشار شدیدی قرار گرفتند. از همین رو راغب به اعلام خبر بیشتر نیستند. اکنون بهترین کار برای استاد دعای خیر برای اوست. خانواده و دوستان خسرو سینایی نیز از مردم درخواست دارند که برای استاد دعا کنند تا انشالله زودتر سلامتی خود را پیدا کند.

خسرو سینایی کارگردانی بیش از ۱۰ فیلم مستند و داستانی را در کارنامه خود دارد. «عروس آتش» مطرح‌ترین فیلم کارنامه این کارگردان ۸۰ ساله سینمای ایران است که سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه را نیز برای او به ارمغان آورد. کارگردانی «جزیره رنگین» در سال ۹۳ آخرین تجربه فیلمسازی سینایی در سینما بوده است.

جزیره رنگین، کویر خون، مثل یک قصه، گفت‌وگو با سایه، مرثیه گمشده و هیولای درون از دیگر آثار این فیلمساز هستند.